הח"כ החילוני שעושה לחרדים את העבודה(הקלטה)

בעוד שהנציגים החרדים מסרבים להתראיין בנושא חוק הגיוס עובר ח"כ מיקי זוהר מאולפן לאולפן ויוצא להגנת החוק ובחורי הישיבות. האזינו {"מגנים עלינו מהישיבה"}

סערת התיקון לחוק הגיוס: בתוך הביקורת התקשורתית על החוק – מחד, ושתיקת חברי הכנסת החרדים – מאידך, בולטת בימים האחרונים נוכחותו של ח"כ מיקי זוהר (הליכוד) שעושה קילומטרז' תקשורתי לא מבוטל במטרה להסביר את תמיכת מפלגתו בחוק ולהדוף את הביקורת המסיתה כנגד לומדי התורה.

הבוקר, בתכנית הרדיו של גבי גזית, התעמת זוהר עם ח"כ איציק שמולי (המחנה הציוני) וטען כי הוא "מעוניין שבחורי הישיבות יגנו עליו מהכולל".

זוהר אף הביא ראיה מהמדרש שמעיד כי דוד המלך הקפיד שיהיה לומד תורה כנגד כל חייל בצבאו. האזינו לדברים.

כזכור, אמש פרסמנו כי בדיון שנערך ביום ראשון בוועדת הכנסת לאישור פטור מחובת ההנחה לחוק הגיוס שיעלה מחר בבוקר בעשר במליאה, תקפו החכים החילונים את מיקי לוי (יש עתיד). לוי, הח"כ היחיד מטעם האופוזיציה שהתנגד בקולניות ותקף את לומדי התורה.

"אין לך חלק בעולם הבא" צעק לכיוונו חבר הכנסת מיקי זוהר (הליכוד) דוד ביתן יושב ראש הוועדה הוסיף "זו צביעות לתקוף את לומדי התורה ולאיים עליהם בסנקציות פליליות. הגיע הזמן להפסיק את הבזיון הזה".

אורן חזן אף הוא תקף את מיקי לוי "על איזה מן שוויון בנטל אתה מדבר, חייל אחד חוזר הביתה פעם בחודש ואלפי חיילים חוזרים כל יום ב16:00" (כשהוא רומז לג'ובניקים בצבא).
"קודם תעשה שוויון בתוך הצבא, אחר כך מחוצה לה", המשיך חזן "למה אתה לא יוצא נגד כל המשתמטים בוחרי יש עתיד ומרץ".

מיקי לוי מצידו השיב שהוא אינו נגד לומדי התורה "אני רוצה שילמדו תורה בתוך הצבא". הוועדה אישרה את הפטור ברוב מוחץ כאשר נציג יש עתיד נשאר בודד במערכה.

החכי"ם אייכלר ובן צור חברי הוועדה כמו גם גפני שהשתתף בה למרות שאינו חבר החליטו לא להתייחס לדברים של מיקי לוי ולתת להצבעה להתקדם במהירות.

בוידאו: ח"כ קיש תוקף את מסע ההסתה של 'יש עתיד'

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.