הח"כ "המטריד" שוחח עם בנט: "מכחיש את הטענות"

בעוד שהרשת גועשת סביב שמו של הח"כ מהבית היהודי שחשוד לכאורה בהטרדת נשים, יו"ר הבית היהודי בנט שוחח הבוקר (חמישי) עם הח"כ החשוד ממפלגתו, ובירר איתו את פרטי הפרשה, הח"כ הכחיש את הטענות מכל וכל.

בעוד שהרשת גועשת סביב שמו של הח"כ מהבית היהודי שחשוד לכאורה בהטרדת נשים, יו"ר הבית היהודי בנט שוחח הבוקר (חמישי) עם הח"כ החשוד ממפלגתו, ובירר איתו את פרטי הפרשה, הח"כ הכחיש את הטענות מכל וכל.

אמש פרסמה, פעילה החברתית חגית מוריה-גיבור פוסט בו כתבה על המעשים שביצע אותו חכ במספר נשים.. "הסיפורים נערמים והשתיקה רועמת לי מאוד", כתבה מוריה-גיבור. "אני יודעת על מקרה ישן ולאחרונה הגיעו אליי סיפורים נוספים ומזעזעים. הבעיה: המחיר ששילמו אותן נשים גדול מדי והן אינן מוכנות לדבר בכלל".

מוריה-גיבור המשיכה לספר כי היא ומספר גורמים נוספים פועלים לאחרונה לגיבוש קבוצה של נשים שהותקפו לטענתה על ידי הח"כ ולנסות לגבות מהן עדויות, גם אם בעילום שם, על מנת לחשוף את איש הציבור. "זה מקרה קלאסי של 'כולם יודעים' אבל אף אחד לא יכול לעשות כלום ובינתיים נשים ממשיכות להיפגע", הסבירה. "אני מבקשת ומתחננת – מי שקרה לה, מכירה מישהי אחרת או יודעת משהו – פנו אליי. סודיות גמורה מובטחת. בואו נשים לזה סוף. קבוצה זה כוח – ואתן לא לבד", סיכמה.

 

בתגובה לשמועות בנט טען כי בשיחה הכחיש הח"כ את הטענות שיוחסו לו וקרא לנשים "שחשות פגיעה מכל אדם ומכל תפקיד לגשת ולהתלונן לרשויות החוק".

"אני לא מתייחסת לפרסומים אנונימיים", אמרה השרה שקד בריאיון ברשת ב'. "אם מישהי עברה הטרדה שתפנה למשטרה, לא אתייחס לפרסומים בפייסבוק שלא מבוססים על עובדות".

בעקבות הפוסט, צוות רבנים ובראשו הרב שמואל אליהו, החל בבדיקת העדויות נגד הח"כ המדובר. גורמים המצויים בפרטי הפרשה טוענים כי עד כה לא הצטברו עדויות מבוססות המאפשרות פרסום או דרישה להתפטרות מהח"כ.

"בנט, נקה את הבית שלך"

יו"ר מרצ זהבה גלאון, וחברות מפלגתה מיכן רוזין ותמר זנדברג קראו לבנט לפעול ולפנות לגורמי האכיפה בנושא. "נקה את הבית שלך", קראו. "הפעם לא תוכל לחכות שאחרים יעשו עבורך את העבודה. לאף אדם באשר הוא, בייחוד נבחר ציבור, אין חסינות בפני פגיעה בנשים".

 

"כל דקה של שתיקה מעמידה את חברי סיעתך בחזקת חשודים ומשדרת מסר חמור לנפגעות לכאורה מבית המחוקקים ומשר האמון על חינוך ילדינו", הוסיפו חברות הכנסת. "עליך לערוך בירור מעמיק במפלגתך ולהבטיח את תמיכתך והגנתך לנפגעות את תמיכתך והגנתך. פנה אתה לגורמי האכיפה לפתוח בחקירה. כל דרך אחרת עומדת בחזקת שיתוף פעולה עם הח"כ החשוד".

לדבריהן הצטרפה גם ח"כ עאידה תומא-סלימאן (הרשימה המשותפת) העומדת בראש הוועדה לקידום האישה בכנסת: "המקרה הזה הנו עוד הוכחה שתופעת ההטרדות המיניות מתרחשת בכל מרחב ובכל המעמדות וקבוצות האוכלוסייה. כשהגעתי לכנסת הבנתי שרק לעובדי הכנסת יש ממונה על הטרדות מיניות ולכל מאות השוהים הקבועים במשכן כולל ח"כים ויועצים – אין כתובת למקרים מסוג זה. מאז, פעלתי כיו"ר ועדה, בשיתוף עם יו"ר הכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין, להרחבת סמכויות הממונה על תלונות בגין הטרדה מינית בכנסת לכל באי ועובדי המשכן. חמור מאוד אם יתברר אכן כי ח"כ ביצע עבירה כזו וצריך למצות איתו את הדין".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.