הח"כ שהחלים מסרטן הגיש הצע"ח בעד החולים

ח"כ סאלח סעד (המחנה הציוני) שהחלים מסרטן הגיש הצעת חוק בעקבות פניית ארגון 'לב מלכה': "המדינה תעניק מענק כלכלי למתמחים שילמדו אונקולוגיה- חסרים בישראל 200 אונקולוגים ו- 65 מקרינים"

 

 

בשנים האחרונות ישנה פריחה של ממש במרכזים חדשים לטיפול בסרטן. אך הבעיה לא באמת נפתרה כי השמיכה קצרה מדי- כל הרופאים מסכימים שיש צורך בתוספת מידית של תקנים לרופאים ועידוד רופאים צעירים להתמחות באונקולוגיה.  על פי הנתונים שהתפרסמו בעיתון 'ידיעות אחרונות' על ידי הכתב רותם אליזרע, בישראל יש 262 אונקולוגים בלבד שמטפלים בחולי הסרטן מכל הסוגים, ובשנים האחרונות מספר החולים עולה בהתמדה בשל תחלות החיים שמתארכת והטכנולוגית והתרופות החדשות שמאפשרות לחולים, גם עם מחלה גרודתית, להאריך חיים. העומס על הרופאים עצום, לא מצליחים לתת מענה לצרכי החולים. חסרים לפחות 200 אונקולוגים ו65 מקרינים.

יתר על כן, מספר הרופאים שהתחילו התמחות באונקולוגיה עומד על 21 איש בלבד, בשנת 2016. התמחות אונקולוג היא ארוכה, ויש שיגידו ארוכה מידי. אונקולוג צריך להתמחות 5 וחצי שנים, ואז הרבה פעמים נוסע לחו"ל לתת התמחות של עוד שנתיים.

לאור כך, פנו ארגון 'לב מלכה' לנציגי הציבור בכנסת בכדי שינסו להרים את הכפפה בעניין ולנסות לקדם עידוד מתמחים ללמוד אונקולוגיה. בנוסף על כך, לשקול קיצור התמחות בלימודי אונקולוגיה, וזאת כמובן מבלי לפגוע באיכות הלימוד. ח"כ ח"כ סאלח סעד (המחנה הציוני) שהנושא קרוב ללבו והחלים אף הוא ממחלת הסרטן החליט לקדם דיון בעניין ומגיש הצעת חוק, לפיה, ינתן מענק כלכלי למתמחים הלומדים אונקולוגיה- "חסרים בישראל 200 אונקולוגים ו- 65 מקרינים", אומר ח"כ סעד. ומוסיף, "זה לא מקצוע אטרקטיבי, לא רבים רוצים לעסוק במקצוע מאוד פסימי. יש מקצועות אחרים בהם ניתן להרוויח הרבה יותר, ולכן הרופאים צעירים בוחרים התמחויות אחרות, ולכן אנו כנציגי ציבור צריכים לנסות לפתור את העניין".

יו"ר ארגון 'לב מלכה' הרב אהרן אברמן הודה לח"כ סאלח סעד ( המחנה הציוני) שהחליט לטפל לטפל בעניין בכדי לפתור את משבר העתיד :"אם לא נטפל עכשיו במצוקה, אנחנו נהיה בבעיה קשה עוד יותר בעוד עשור. אין סיבה שהתמחות תיארך פרק זמן כל כך ארוך".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.