שידור חי: החלה הריסת הבתים בבית אל • עימותים אלימים במקום

כוחות הביטחון מיישמים את החלטת בג"צ שניתנה הבוקר והחלו בהריסת בתי דריינוף בבית אל. פצועים ועצורים בעימותים שפרצו במקום. במקביל, נתניהו אישר בניה של עשרות דירות בבית אל ועוד 300 דירות בירושלים

בהתאם להחלטת בג"ץ: זמן קצר לאחר ששופטי בג"ץ קבעו פה אחד כי יש להרוס את בתי המריבה שנבנו באופן לא חוקי, החלו עימותים אלימים בין עשרות צעירים לכוחות הביטחון במקום. אחדים מהם יידו אבנים לעבר השוטרים והחיילים בשטח, אלו הגיבו מנגד בשימוש בזרנוקי מים. כמה מהמתפרעים נפגעו במהלך העימותים. הצתות נרשמו סמוך לאתר בנייה. הצטרפו לשידור החי מהזירה

זמן קצר לאחר תחילת העימותים, בתום ישיבה דחופה שקיים ראש הממשלה בנימין נתניהו עם שרי הליכוד, הוחלט לאשר בניית 300 יחידות דיור חדשות בבית אל ותכנון של מאות דיור נוספות בירושלים. בישיבה אושר שיווקן של 91 יחידות דיור בשכונת פסגת זאב בירושלים, ותכנונן של 24 יחידות נוספות בשכונה, 300 יחידות דיור ברמות, 70 יחידות דיור בגילה ו-19 יחידות דיור בהר חומה.

בוידאו: העימותים האלימים בשטח

(באדיבות רשת)

במהלך העימותים ביישוב ניסו כמה מראשי היישוב להרגיע את הרוחות. אחד מהם קרא לצעירים הרבים לקבל את ההחלטה של בית המשפט ולהימנע מפעולות אלימות נגד כוחות הביטחון. "נפל דבר בישראל, אבל עוד ייבנו בבית אל הרבה בתים חדשים", אמר הכרוז, שקרא לצעירים ולמשטרה לשמור על איפוק. ראשי הבית היהודי ביקשו גם הם להימנע מאלימות, אך דרשו מראש הממשלה לפעול לבנייה מורחבת באזור – דרישה שהתקבלה.

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, אמר: "אני קורא לא להפריע לכוחות הביטחון, חיילי צה"ל ושוטרי משטרת ישראל במילוי החלטת בג"ץ בבית אל, ולאפשר להם לבצע את משימתם…אני מצפה משרים בממשלה ומנבחרי ציבור לגבות באופן חד משמעי את שלטון החוק ולא לעודד הפרה של החוק ועימות עם כוחות הביטחון".

שר החקלאות אורי אריאל טען מוקדם יותר כי פנה לראש הממשלה ודרש ממנו את אישור הבנייה בבית אל. "הודעתי לראש הממשלה שאני מצפה לקבל תשובה חיובית בתוך כשעה״, הדגיש השר אריאל. מי שהציג עמדה תקיפה יותר הוא ח"כ מוטי יוגב, שמתח ביקורת חסרת תקדים על בית המשפט בריאיון לערוץ 7. "אם ההחלטה כפי ששמעתי אותה עכשיו נכונה, הרי שזו שרלטנות של בג"ץ, חוסר צדק. על בג"ץ יש להרים כף של טרקטור D9. אנחנו כמערכת מחוקקת נדאג לרסן את השלטון המשפטי במדינה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.