תיעוד ראשוני ממעמד ההדלקה בקבר שמואל הנביא לרגל ההילולא • צפו בסרטון מיוחד וסיפור אישי מרגש

היום בירושלים: הילולת שמואל הנביא

אלפי יהודים עולים להשתטח על הציון הקדוש של שמואל הנביא לכבוד יום ההילולא, העליה מתקיימת מהערב (אור לכ"ח אייר) ועד למחר (יום חמישי כ"ט אייר).

ההילולא מתקיימת לצד אירועי יום ירושלים המתקיימים השבוע בבירה, ומשטרת ירושלים תשמור ותאבטח גם את הבאים להילולא.

קצין אגף המבצעים במשטרת ירושלים, ניצב משנה קובי דוידיאן, אמר כי "להערכת המשטרה עשרות אלפי מתפללים צפויים להגיע להילולא ב'נבי סמואל', כאשר בכל שנה ישנה עלייה במספר המתפללים הפוקדים את המקום, בעיקר בליל שלישי ובליל רביעי".

כוחות גדולים של משטרת ירושלים ושוטרי תנועה פרוסים בכבישי הגישה למקום ובאתר עצמו כדי לשמור על הסדר, ובשביל הכוונת התנועה והביטחון.

משעות הערב של ליל אמש, שלישי, ועד לשעות הלילה המאוחרות, כביש גבעת זאב לירושלים נסגר לתנועת כלי רכב והתנועה לירושלים הופנתה לכביש 443 (מחנה עופר). סגירת הכביש תתבצע גם משעות הערב המוקדמות היום, יום רביעי, אור לכ"ט באייר.

כמו כן לא תותר חניית כלי רכב בצידי הכביש הראשי בסמוך לציון שמואל הנביא. המגיעים למקום מכביש רמות יופנו לחנייה ברחוב מירסקי ומשם יופעל מערך שאטלים עד לציון. לבאים מכביש 443 יופנו לחניון סמוך למחנה עופר ומשם יוסעו בשאטלים עד לציון שמואל הנביא.

במשטרה קראו לציבור המגיעים למקום להישמע להוראות השוטרים ולהתאזר בסבלנות.

לרגל היום החשוב, השלים המרכז הארצי לפיתוח המקומות הקדושים בשיתוף המינהל האזרחי האחראי על האתר ומשטרת ישראל  את ההכנות באתר הקדוש לקליטת האלפים הנוהגים להגיע מדי שנה לשפוך שיחם לפני השם יתברך. כמו"כ שודרגה תאורת הדרך מכביש רמות ועד לאתר, קו מים מיוחד הותקן למען רווחת ההמונים ועוד שיפורים רבים כדוגמת הצללה, כסאות ושולחנות, מתקני שירותים, שביל דרך נוסף לנשים.

מדברי הקדמונים על שמואל הנביא

ידועים ומפורסמים מכתבי הקדמונים אודות ציון שמואל הנביא, רבנו עובדיה מברטנורא כתב לאחיו לפני יותר מחמש מאות שנה: "בכ"ח באייר, ביום מיתתו, באים מכל הסביבות ומדליקים עליה אבוקות גדולות והרבה עקרות נפקדו וחולים נתרפאו ע"י המקום ההוא".

עדות נוספת נמצאת במכתבו של רבי משולם מוואלטרא: "ולשם מתקבצים היהודים בכל שנה ושנה ובאים גם מחו"ל… בכל שנה בכ"ח ימים בחודש אייר כי ביום הזה היתה נפשו צרורה בצרור החיים ונוהגים כל היהודים הבאים שם לקנות שמן למאור".

הרדב"ז כותב אודות מנהג ה'חאלקה' בקבר שמואל הנביא, וכן הרלב"ח שכתב "שזכה לזה הנביא המקודש ע"ה מפני שלא נהנה בכל ימיו, זכה לזכות את הרבים אחר סילוקו לישיבה של מעלה ורבים הורגלו בכך להדליק שמן ושעווה בבית ציון הנביא עליו השלום".

צפו בסרטון מיוחד על הנביא

http://vimeo.com/65662683

סיפור אישי מדהים, בציון שמואל הנביא

מספר בעל הסיפור: "אני ירושלמי שעובד באיזה מקום, אני שכיר וגם מרויח משכורת יפה מאוד, וב"ה יש לי גם ילדים שה' יעזור הלאה עד 120 בבריאות הגוף והנפש.

סיפורי החל: כמה ימים לפני פסח פתאום מגיע אלי הבוס ומסר לי מכתב פיטורין מן העבודה, שאלתי אותו על מה ולמה? ענה לי: ככה!!!, נהיה לי שחור בעיניים איך עכשיו אני מתחיל עכשיו לחפש עבודה, מאחר שהרבה שנים התרגלתי בעבודה מכובדת ומשכורת יפה בצידה, מכל הפסח הרגשתי רק מרור, הייתי אכול דאגה מה אעשה הלאה, ובתוך הכאב הזה נפלה עלי עוד צרה, בני התחיל להקיא וחום גדול ושלשולים, רצתי לרופא, שאמר לאשפז אותו שבוע, עשו בדיקות ונתנו מלא תרופות, וביום שהוא יצא מבית חולים היו צריכים לאשפז אותו שוב והרופאים לבד לא ידעו בדיוק ממה זה נובע, בקיצור הסיפור הזה נמשך כך כחודש, ממש היינו מלאי ייאוש.

לפני כשבוע וחצי הסיפור נהיה הרבה יותר מסובך, היה זה כשהרופאים עשו בדיקה ואמרו שיש להם חשש גדול של"ע הילד שלי נדבק בהמחלה הידוע ה"י, הם קבעו שישאר בבית חולים לבדיקות ומעקב,כאן ממש החילותי להישבר.

באחד הימים אני פוגש אברך ת"ח עדין ואציל נפש ואוהב לחזק אנשים, הוא שואל אותי מה קורה, ואני בגלל שאני יש לי קשר טוב איתו, סיפרתי לו הכל מה שלא סיפרתי לאף אחד בעולם, ושפכתי את ליבי, בכינו יחד.

הוא התחיל לחזק אותי ואמר לי שצירוף מקרים כאלו זה בטח אומר משהו, ואמר לי שכתוב בספרים הקדושים כשיש לאדם צרה ל"ע צריך הרבה להתפלל להקב"ה שיפתח לנו עיניים למה זה הגיע, והציע לי שבערב היאר צייט של שמואל הנביא, והרבה ראו שם ישועות, והציע שאסע לשם ואתפלל מכל הלב להקב"ה שיפתח את עיניי למה זה הגיע.כך הוה עשיתי כדבריו, וברגע שרק הגעתי לציון התחלתי לבכות כמו תינוק, וסיימתי את כל ספר התהילים, א"א להסביר הכאב הגדול שעברתי, שאף אחד מאתנו לא יעבור את זה. וכעבור יותר משעתיים התחלתי לצאת מהציון, ופתאום אני רואה אדם מוכר לי מאוד, ובעוד שאני רואה אותו אני נזכר מה שהיה לפני פסח כשהייתי בחנות בשעת הלחץ לפני החג נשבר שם איזה כלי מעבודה יקר מאוד, והיה נדמה לי שהוא שבר את זה, ובגלל הפחד שהיה לי מהמנהל שלי הוצאתי כל הכעס אליו וצעקתי עליו לעיני כולם למה הוא שבר את זה וכו' והוא שתק והלך. וכך עולה לי בראש, אולי בגלל שביישתי אותו ככה קרה לי כל הדברים, וכך אני ניגש אליו ואני מבקש מחילה ממנו, והצעתי לו כל הכסף שהיה לי בכיס העיקר שימחל לי, והוא מחל לי ולא רצה לקבל את הכסף, וביקשתי ממנו שיברך אותי, והמשכתי ללכת לכיוון הרכב לנסוע לבית חולים בחזרה, ובעוד באמצע הנסיעה לכיוון הבי"ח הטלפון מצלצל, מי על הקו? המנהל שלי, והתחיל להגיד לי שתפס לעצמו עכשיו שהוא לא נהג איתי בצורה הוגנת וסתם פיטר אותי והוא אמר לי שכבר מיום ראשון הוא רוצה שאני יחזור לעבודה, וביקש לי מחילה על עגמת הנפש, והוא הבטיח לי פיצוי על העגמת נפש, כשהגעתי לבית חולים אמרו לי שיש שיפור ניכר בילד ולמחרת עשו בדיקה וחשש הגדול עבר, והילד נשאר בבית חולים רק כדאי לוודא שהכל באמת בסדר, ואתמול נתן הרופא אישור סופית שהילד משוחרר מבית החולים, ולה' הישועה.

ועל זה אני מודה להקב"ה עד הנה עזרונו רחמיך ולא עזבונו חסדיך".

גלריה ממעמד ההדלקה של האדמו"ר מאונגוואר בקבר שמואל הנביא:

צילום יוסי הכט

 

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.