החלו דיוני ועדת הגיוס • צפו בשידור החי

בשעה זו מתכנסת ועדת הגיוס לשלושה ימי דיונים אל תוך הלילה, בראשות יו"ר הקואליציה דוד אמסלם

הוועדה המיוחדת להסדרת מעמדם של תלמידי ישיבות, ושילובם של בוגרי ישיבות בשירות צבאי, בשירות לאומי-אזרחי ובתעסוקה בראשות ח"כ דוד אמסלם, התכנסה בשעה זו לישיבה הראשונה.

הועדה דנה בהצעת החוק, שעברה הלילה בקריאה ראשונה, ולהכינה להצבעה בקריאה שניה ושלישית.

בפתח הדיון אמר היועץ המשפטי למערכת הביטחון: "היעדים שלנו הולכים קדימה 20 שנה, עליה הדרגתית. אנחנו הצבנו יעדים שמבחינת צה"ל הם יעדים שאפשר לעמוד בהם. להציב אנשים שתפקידם להגדיל את גיוס החרדים".

עוד אמר, כי "החל מהשנה השלישית, אם אין עמידה ביעדים, ב-35%, נכנסות השלכות כלכליות. אם עמדו ב-90% מהיעד, יקוזזו עשרה אחוזים מהתמיכות בישיבות החרדיות".

צפו בשידור החי:

כזכור, מליאת הכנסת אישרה בשבוע שעבר את הקמת הוועדה. הוועדה הוסמכה לדון בהסדרת מעמדם של תלמידי ישיבות, ושילובם של בוגרי ישיבות בשירות צבאי, בשירות לאומי-אזרחי ובתעסוקה, לרבות בהצעות חוק בעניינים אלה, ככול שיועברו אליה על-ידי מליאת הכנסת או על-ידי ועדת הכנסת. הצעת החוק מבוססת על מסקנות ועדה שהקים שר הביטחון.

בוועדה  חברים: הח"כים החרדים ח"כ יואב בן צור מסיעת ש"ס ו"כ אורי מקלב מסיעת יהדות התורה; חה"כ דודי אמסלם יו"ר, מכלוף מיקי זוהר ודוד ביטן מסיעת הליכוד. חה"כ עמר בר-לב ואיל בן ראובן מסיעת המחנה הציוני. חה"כ אחמד טיבי מהרשימה המשותפת; חה"כ אלעזר שטרן מסיעת יש עתיד; חה"כ מירב בן-ארי מסיעת כולנו; חה"כ בצלאל סמוטריץ' מסיעת הבית היהודי; חה"כ עודד פורר מסיעת ישראל ביתנו; וחה"כ מיכל רוזין מסיעת מרצ. תקופת עבודתה של הוועדה יהיה עד תום כהונתה של הכנסת ה-20.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. איזה בושה וחרפה שעל חכי"ם משומדים מסיונרים עמלקים אלו סומכים מנהיגי הדור, זה בּוּשָׁה וּכְלִמָּה, וּבִּזָּיוֹן, וּגְּנַאי, וּזִילְזוּל, וחוסר כבוד לעם ישראל, וכל השמד שנעשה ע"י חכים חרדים ומנהיגיהם מקובל באהבה אצל [יהדות התורה] קבוצה שוטים של חרדים, בעד קצת כסף מסריח שהם מקבלים ממדינה הטמאה.

  למה בחוק הגיוס של לפיד עשו חכי"ם חרדים הצגה של קריעה? ועכשיו שהם כאילו מצביעים נגד הגיוס, ולפיד בעד, לא רואים שום [הצגה של] קריעה? כנראה שכל זה משחק מכור למפרע [לשטן].

  וכהיום כולם כבר מודים ורואים שירד ירדנו אלף מעלות אחורנית – דהיינו בעת "שהִתְחִילוּ" לעשות הפשרות בעד הגיוס אז ירדנו כל מדרגות של קדושה והגיענו לדיוטה התחתונה של הס"ם, והפשרות של הגיוס היה נגד דעת תורה "אמיתי", דהיינו דעת תורה של מרן הגדול הדור הצדיק ר' שמואל זצ"ל.

  איזה בושה וחרפה שעל חכי"ם משומדים מסיונרים עמלקים אלו סומכים מנהיגי הדור, זה בּוּשָׁה וּכְלִמָּה, וּבִּזָּיוֹן, וּגְּנַאי, וּזִילְזוּל, וחוסר כבוד לעם ישראל, וכל השמד שנעשה ע"י חכים חרדים ומנהיגיהם מקובל באהבה אצל [יהדות התורה] קבוצה שוטים של חרדים, בעד קצת כסף מסריח שהם מקבלים ממדינה הטמאה.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב