החלו שידורי 'התאגיד': "נחתור לאמת"

הערב (שני) החלו שידורי הערוץ החדש של התאגיד. את המשדר הראשון הגישה העיתונאית גאולה אבן שרק לפני מספר ימים הודיעה לצופי הערוץ הראשון על סגירתו המפתיעה.

הערב (שני) החלו שידורי הערוץ החדש של התאגיד. את המשדר הראשון הגישה העיתונאית גאולה אבן שרק לפני מספר ימים הודיעה לצופי הערוץ הראשון על סגירתו המפתיעה.

התאגיד החדש ישדר גם תכניות אקטואליה וגם חדשות – בניגוד לדעתו של נתניהו ויו"ר הקואליציה ביטן. בית המשפט העליון הוציא הערב צו ארעי שמונע זמנית את ההפרדה בין התאגיד לבין "תאגיד החדשות".

אנחנו כאן ואנחנו יוצאים לדרך", הכריזה אבן. "נעשה כמיטב יכולתנו כדי להצליח, כדי להיות שידור ציבורי ראוי – אנחנו זוכרים למה אנחנו פה, בשבילכם. וכך נשתדל לעשות את עבודתנו – ללא מורא, ללא משוא פנים, וללא דעות קדומות. לחתור תמיד לאמת, לפעול בהגינות, לדווח מתוך היצמדות לעובדות, לשאול את השאלות הקשות, לשרת את זכות הציבור בישראל לדעת. שיהיה לכולנו בהצלחה".
עם העלייה לאוויר של השידור הציבורי החדש בישראל הגיעו ראשי כאן וחברי מועצת כאן להרמת כוסית בבית הנשיא עם נשיא המדינה :
עם העלייה לאוויר של השידור הציבורי החדש בישראל הגיעו ראשי כאן וחברי מועצת כאן להרמת כוסית בבית הנשיא היום, שני, י"ט באייר, 15 במאי, עם נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין.
הנשיא קיבל את חברי המועצה בלשכתו, איחל להם הצלחה בדרך החדשה והדגיש את הצורך בשידור ציבורי הוגן: "בדרך כלל אנו מרימים כוסות על המוגמר, ואנו נרים היום כוסית על מנת להתפלל שאכן תמשיכו לקיים ולדאוג לכך שהשידור הציבורי, שהוא נשמת אפה של הדמוקרטיה, ימשיך להתקיים בכל עוזו ללא מורא וללא משוא פנים. משוא פנים הוא דבר רע בדמוקרטיה ומורא הוא דבר רע בדמוקרטיה. ולכן אני רוצה להרים כוסית של תקווה. לחיי השידור הציבורי, לחיי מדינת ישראל, בהצלחה רבה, מכל הלב. הצלחה גם מתוך ברכה וגם מתוך תקווה גדולה שאתם תצליחו לעמוד במשימה למרות קשיים רבים לקיים את השידור הציבורי."
יו"ר כאן, גיל עומר והמנכ"ל אלדד קובלנץ התחייבו כי השידור הציבורי החדש יהיה איכותי, פלורליסטי יעיל, ומגוון.
יו"ר כאן, גיל עומר: "נמלא אחר השליחות הזאת תוך הבנה מתמדת מה הפקידו בידינו למשמורת: את הזכות להיות משרתם הנאמנים של הציבור הישראלי, את החובה לעשות זאת ללא מורא וללא לאות ואת ההזדמנות לתת קול, פנים ותמונה לחברה הישראלית על כל פניה וגווניה"
צילום: מארק ניימן/ לע"מ

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.