החלטות המועצת: "למצות את כל הפעולות למען השבת"

לאחר כשלוש שעות של כינוס שלוש מועצות גדולי התורה של אגודת ישראל דגל התורה ושס קראו הרבנים למנות וועדה שתמצה את כל הפעולות הפוליטיות למען הפסקת חילולי השבת, צפו בהקראת ההחלטות

לאחר כשלוש שעות של כינוס שלוש מועצות גדולי התורה של אגודת ישראל דגל התורה ושס, קראו הרבנים למנות וועדה שתמצה את כל הפעולות הפוליטיות למען הפסקת חילולי השבת, כן הוחלט כי מועצת גדולי התורה תתכנס שוב בעוד כחצי שנה.

בהחלטת המועצת מורים הרבנים לנציגים למצות את כל דרכי הפעולה לקבוע בחקיקה או בהחלטת ממשלה שלא יבוצעו ע״י השלטון שום פעולות של חילול שבת.

צפו בהקראת ההחלטה

הכינוס התקיים באולם של ת"ת חוות דעת ברחוב גרוסברג בי-ם, לשם הגיעו עשרות חברי מועצת מכל החוגים והעדות.

העיתונאי שמעון ברייטקופף פרסם בטוויטר שלו כי במהלך הכינוס הציע האדמו"ר מסלונים לפרוש מיידית מהממשלה, אולם, ההצעה נדחתה ברוב קולות.

במהלך ישיבת המועצת דיווח יאיר שרקי כי כינוס המועצות יצא משליטה: "במקום טיוטה מוסכמת מראש, הרבנים יושבים כבר שעתיים וחצי עם נייר ומשנים ניסוחים. חלק מהאדמו״רים והרבנים פרשו הביתה" כתב שרקי.

במהלך הישיבה, דנו מרן האד' מגור והגר"ג אדלשטיין על ההודעה הסופית של המועצת, ונראה כי בין השניים היו  חילוקי דעות על הנוסח הסופי, כאשר האדמו"ר מגור הציג קו תקיף ואילו הגר"ג אדלשטיין הציג קו מתון. מקרובי הגר"ג אמרו כי "מי שמכיר את ההנהגה של מרן הגרי"ג אדלשטיין, יודע שהוא לא נותן לשום מילה לעבור – מבלי שהוא בודק אותה באופן מדוקדק".

הרקע לכינוס הוא זלזול מתמשך של הממשלה בדרישה החד משמעית של החרדים שלא לאפשר עבודות רכבת בשבת. לפני כמה שבועות נחשף סרטון בו נראים עבודות רכבת למרות הבטחות חוזרות ונשנות של כל הגורמים הרלוונטיים על הפסקה מוחלטת של ביצוע עבודות בשבת.

לאחר מכן הוקמה וועדת מעקב המונה ארבעה חברים נציגי כל המפלגות החרדיות בכנסת שמונו לעקוב אחר הנושא. העבודות המשיכו וועדת ארבעה פנתה אל כל הגורמים הרלוונטיים ובראשם ראש הממשלה ומשפניות חוזרות ונשנות אלו לא נענו, החליט החכים לפנות אל ראשי המפלגות החרדיות.

ביום חמישי הקודם נפגשו חברי וועדת הארבעה עם ראש המפלגות פגישה סוערת שבסופה הוחלט לבקש ממועצת גדולי התורה להתכנס ולהורות להם מה לעשות.

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. שבת

  אני אישית לא מרוצה אבל ואבל גדול שימו לב ולא לשכוח כל הגזירות של הממשלה הקודמת התבטלו קיבלנו אם שמתם לב בתוך שנתיים קרוב ל 3 מליארד שקל תקציבים לא לשכוח אנחנו לא עומדים בנוגע לגיוס לצהל ביעדים הבטחנו כל שנה 3000 חייל ובקושי מתגיסים 1000 והם שותקים ומעלימים עין לכן לפני שתוקפים צריך ללמוד נתונים כל מה שצריך לפי דעתי להתפלל ולהתפלל ורק תפילה תציל אותנו מהמצב הזה ורואים כמה 3 עמודי התווך של עם ישראל חסרים לנו הרב אלישיב הרב עובדיה והרב וואזנר ת נ צ ב ה

  אבי |
  הגב
 2. לא סתם הרבה מהרבנים עזבו הם קלטו שהחלטה כתובה מראש נגד דעתם שצריך לפרוש

  הפוליטיקאים מכרו את השבת וסתמו לרבנים את הפה

  נכד של הרב |
  הגב
 3. נתניהו מתגלגל מצחוק ואומר לסובבים: ראיתם אמרתי לכם סתם מקשקשים הם לא יפרשו

  החרדים בשפל חדש: הכל מותר למען הכנסת

  דרעי הורס את היהדות למען הכסא |
  הגב
 4. אוי מה דרעי עשה מהשבת ומהרבנים! סמרטוטים

  דרעי בוש והכלם צא טמא

  שמי |
  הגב
 5. סופית:מכלוף הצליח למכור את השבת

  בושה ליהדות איך דרעי השפל שהתחיל במתחם התחנה הצליח לחלל את השבת בכל הארץ באישור הרבנים לאחר שעירבב אותם יומיים

  שלומי |
  הגב