החלטות העצרת – סיכום

במהלך עצרת הרבבות שהתקיימה במעמד גדולי ישראל והתנהלה בסדר מופתי, תוך קידוש שם ה' בארץ, נקראו ההחלטות שהתקבלו במעמד העצרת ואשר משקפות את עמדת גדולי ישראל בסיום העצרת עלה לבימה המרכזית הרב ישעיהו ליברמן, מנכ"ל רשת מרכז בית יעקב, וקרא את ההחלטות שהתקבלו.

להלן הסיכום במלואו:

במעמד גדולי ומאורי הדור ורבבות עמך בית ישראל בהתאסף ראשי עם יחד שבטי ישראל לעצרת תפילה והתעוררות, קדוש שם שמים, ומחאה המונית, על המרידה במלכות שמים וגזירת הגיוס בכפיה לתלמידי הישיבות והכוללים, והכוונה לגזור רח"ל על עקירת התורה ולהשית על לומדי תורה שתורתם אומנותם עונש פלילי עד כדי השלכתם לבית הכלא

קוראת העצרת כדלהלן:

א. העצרת דורשת מהשלטונות שלא לחוקק כל חוק שיש בו משום פגיעה בלומדי התורה הכופה אליהם לפרוש מלימוד התורה עד כדי השלכתם לכלא, דבר שיש בו משום עקירת התורה ישראל וחילול שם שמים.

ב. העצרת קוראת לכל תלמידי הישיבות והכוללים לא להתגייס לצבא בשום פנים ואופן, לא להיכנע לפיתויים ולעונשים כל שהם, ולא לשתף פעולה עם תוכניות הצבא למיניהם בכל אופן שהוא.

ג. העצרת פונה לממשלה ולראש הממשלה בקריאה שלא לגרור את הציבור למערכה מיותרת בעניינים הנוגעים לציפור נפשה של היהדות החרדית, בכל ענייני היהדות והדת, דברים שלא יגבירו את השלום בין חלקי העם.

ד. העצרת קוראת לממשלה ולראש הממשלה לא לשנות מהנהלים שהיו עד כה ולפחות להמשיך את הסטטוס קוו שהיה קיים בארץ ישראל מאז ומתמיד, בנוהלי הגיוס, ובכל ענייני הדת, ולא לחדש גזירות על הציבור החרדי ועל עולם התורה ולהצר צעדיו בכל צעד ושעל.

ה. העצרת קוראת בשם גדולי ומאורי הדור, מתוך מעמד קידוש השם נורא הוד זה, לכלל הציבור הגדול הנאמן לה' ולתורתו, עם ה' חזקו ונתחזקה, אל תחתו ואל תיראו, אין לנו שיור רק התורה הזאת, לימוד התורה וקיום מצוותיה בקדושה ובטהרה, הם חומת המגן לעם ישראל בכל מקומות מושבותיו מפני כל צרה וצוקה, והם גם יעמדו בזמנים קשים אלו הפוקדים את בית ישראל, כפי שעמדו לבית ישראל בכל הגלויות, וכפי שנעשו נסים לאבותינו בימי הפורים בימים ההם כן גם נזכה לישועה בזמן הזה.

החלטות
.

לכתבות וסיקורים נוספים מהעצרת:

גדולי ישראל בעצרת הרבבות "בוא למצוא את הרב שלך" – גלריה

הסתיימה העצרת – צפו בוידאו מהריקודים הסוערים – מרגש

ברכת "חכם הרזים" : בפי 600,000 איש – צפו בוידאו

עצרת המיליון: 600 אלף בירושלים – גלריה ראשונה

הסתיים עצרת המיליון במעמד 60 ריבוא שזעקו ד' הוא האלוקים • שידור חי הועבר מהמעמד ההיסטורי מכמה מוקדים

עצרת הרבבות בכניסה לירושלים בעוד פחות משעה – וידאו ותמונות

ירושלים בחזרה מהעצרת – כאוס וקריסה בתחבורה

תמונה של פעם בחיים: ישיבת פוניבז' ריקה

אלימות המשטרה התחילה – צפו בשוטר מתעלל בחרדי בדרך לעצרת

הרב אפרתי לפני שחזר בו: "אשתתף בעצרת כי החוק הזה הוא חילול ד'" – האזינו

הילדים זועקים את צוואת מרן – וידאו ותמונות מהריקודים

גלרית תמונות של מתנדבי מד"א וארגוני ההצלה בהערכות אחרונה לפני התפצלות לשטח לנקודות ההזנקה

התושבים בבני ברק מיואשים – אגד לא עמדה בהתחייבות – וידאו

מחאת הציבור החרדי נגד חוק הגיוס מגיעה היום לשיא

* כל החדשות והעידכונים על עצרת המיליון – שידור חי מהעצרת – וסיקור ענק בהקלטות וקטעי וידאו • מתעדכן אונליין – חלק ב' חלק א'

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ממש מילה במילה ר׳ שמואל אוירבך שליטא!!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • אם אפשר לשכתב היסטוריה למה לא גם לשכתב את ההוה.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב