"החלטת ההורים בת"א שלא לשלוח את ילדיהם לירושלים – מוצדקת"

תמיכה מפתיעה בהחלטת ההורים התל-אביביים: בסטטוס שפירסם ח"כ פייגלין הוא מפנה אצבע מאשימה להנהגה שלא מעניקה לאזרחים את הביטחון הנדרש

בסטטוס שפרסם סגן יו"ר הכנסת חה"כ משה פייגלין הוא מצדיק את החלטת עריית תל אביב שלא לשלוח תלמידים לסיורים בירושלים בשל המצב הבטחוני.

ח"כ פייגלין כתב בדף הפייסבוק שלו כי "החלטת עריית תל אביב, לדחות טיולים לירושלים, אינה שונה באופן עקרוני מההחלטה שקיבלו תושבי נח"ל עוז.

בצער רב אני קובע שבסיטואציה הקיימת, בשני המקרים מדובר בהחלטה נכונה.

צריך להבין. המנדט הבריטי הסתיים. אנחנו כבר לא בימי חומה ומגדל. אז נכון היה להילחם באוייב באמצעות האזרחים. אבל היום יש לנו מדינה ותפקידה המרכזי הוא לתת ביטחון. לשם כך יש למדינה צבא ומשטרה.

ההנהגה אינה יכולה לחמוק מאחריותה לביטחון אזרחיה ולגלגל את האחריות אל האזרחים בטיעונים פטריוטיים מהעבר, שכיום – אינם אלא עלה תאנה לפשיטת הרגל הביטחונית.

אם צה"ל בעזה, והמשטרה בירושלים, היו מקבלים פקודה לנצח וברור היה שזה מה שהם עושים ובמהירות ובנחישות, היה מקום לדרוש מהאזרחים לשאת בנתיים גם הם בנטל ולהפגין אומץ אזרחי.

אבל אם הממשלה, צה"ל והמשטרה, החליטו "לנהל את הסיכסוך" משל היה מדובר פה בחברה בע"מ ולא במדינה ריבונית, אז ניתן בהחלט להבין את תושבי נח"ל עוז או וועד ההורים בתל אביב, שלא מעוניינים להשתתף במשחק ה"מנהלים" הזה ולסכן את ילדיהם בשביל לאפשר לממשלה לחמוק מאחריותה."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.