החלטת ה'מועצת': מתעקשים על התקציבים ומעניקים גושפנקא לאייכלר

מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל התכנסה היום וקיבלה הכרעות דרמטיות באשר להתנהלות מול איומי נתניהו לקיצוץ בתקציב המפלגה: "לכבד את דרישות המפלגה בהסכמים הקואליציוניים ככתבם". עוד הוכרע: "מעניקים גושפנקא לאייכלר במועמדותו כחבר בועדה למינוי דיינים". סוגיית התמיכה בחוק הנורווגי נותרה פתוחה

מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל התכנסה היום (ב') בבית ועד הפועל של 'אגודת ישראל' בירושלים כדי לדון בנושאים הנוגעים לעולם החרדי. בין היתר: העמדה החרדית מול ניסיון הקיצוץ בתקציב החרדי, והעימות מול 'דגל התורה'

בכינוס נטלו חלק האדמו"רים מגור,בעלזא, סלונים, ביאלה, סדיגורא, בויאן, צאנז ומודז'יץ'. כמו כן נכנסו חברי הכנסת של 'אגודת ישראל' לעדכן את האדמו"רים במו"מ מול נתניהו וכחלון על תקציבי הישיבות. הח"כים שהו בחדר כמחצית השעה.

בכינוס גם עלה המאבק החרדי נגד האינטרנט הלא מסונן. בעבר, קראה מועצת גדולי התורה למנהלי המוסדות החרדיים שלא לקבל למוסדות ילדים להורים המחזיקים מחשב או סמטארפון לא מסוננים.

צילום: יוני קדם
צילום: יוני קדם

גורמים ב'אגודת ישראל' מסרו ל'קוקר' בתום הכינוס כי המועצה המליצה לחזק את שיתוף הפעולה עם 'דגל התורה' אך לעמוד על כוונתה להציב את אייכלר כמועמדה לחברות בועדה למינוי דיינים.

האדמו"רים ששמעו את סקירת הח"כים אודות המו"מ המתנהל מול נתניהו בנוגע לקיצוץ בתקציבים שסכומו בהסכמים הקואליציוניים עם 'יהדות התורה', הכריעו כי על הח"כים לעמוד איתנים במאבק מול נתניהו ולדרוש את קיום ההסכם ככתבו וכלשונו.

הגורם הוסיף: כי באשר לתמיכה בחוק הנורווגי ואיומי ליצמן כי אגודת ישראל לא תתמוך בחוק הנורווגי כל עוד גפני לא יסיר את מועמדותו כנציג הקואליציה לוועדה למינוי דיינים, לא ניתן גיבוי למהלך מהאדמו"רים.

כזכור, ליצמן, טוען כי על פי ההסכמים הפנימיים בין דגל התורה ואגודת ישראל, התפקיד בועדה למינוי דיינים שייך לח"כ ישראל אייכלר שאף הציג מועמדותו בשבוע שעבר.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ראיתי כבר את הפרצוף האמיתי של אייכלר מאז הבחירות לירושלים……………

    מרדכי |
    הגב