החלפת מצברים לרכבים ישנים

מצבר לרכב נחשב לאחת החוליות החשובות ביותר בכל כלי רכב, היות וללא מצבר תקין ואמין כל נסיעה עלולה להסתיים בטרם עת. אף אחד לא רוצה למצוא את עצמו תקוע לצד הדרך באמצע הכביש הראשי, או אף גרוע מכך – תקוע באמצע מקום נטוש כמו חוף ים או שמורת טבע בדיוק כשמתחיל לרדת הערב. לכן חשוב לשמור על תחזוקה שוטפת של המצבר, במטרה להבטיח את פעילותו התקינה לאורך זמן. חשוב לזכור כי אחת לכמה שנים יש צורך להחליף את המצבר, היות והמצבר הולך ומתרוקן עד שהוא מגיע לנקודה שהחשמל שהוא מספק כבר אינו מספיק כדי להניע את הרכב. החלפת מצברים לרכבים ישנים היא פעולה שוטפת שבעלי הרכבים נאלצים להתמודד עמה בתדירות גבוהה יחסית. במקרים כשהרכב ישן מאוד ומועבר למגרש רכבים לפירוק ניתן להעזר במצבר הישן ולבצע בו שימוש רק בהמלצת בעל מקצוע מומחה. רכבים ישנים שאינם נוסעים הרבה, נוטים לקצר את תוחלת החיים של המצבר, ובכך לגרום להחלפה תדירה שלו. ניתן למנוע את המצב באמצעות תחזוקה איכותית ומקצועית של המצבר, דבר שיאריך את תוחלת החיים שלו ויחסוך לבעלי הרכב לא מעט זמן וכספים מיותרים.

החלפת מצברים לרכבים ישנים – מספר נקודות שכדאי לדעת

כאמור, רכבים ישנים שאינם נוסעים הרבה נוטים לקצר את תוחלת החיים של המצבר, דבר שגורם להחלפה תדירה יחסית של המצבר ולבזבוז של לא מעט זמן וכסף. על מנת למנוע את המצב ולהאריך בצורה משמעותית את תוחלת החיים של המצבר, ישנן מספר פעולות שניתן ואף מומלץ לבצע. דבר ראשון, מומלץ לבדוק את המצבר אחת לחצי שנה על מנת לבדוק את המצב שלו. מי שאינו יודע לבצע פעולה זאת בכוחות עצמו, מומלץ לו להיעזר בשירותיו של חשמלאי רכב. חשוב לבדוק כי המצבר תקין מבחינה חיצונית, במידה וקיימת רטיבות בסביבת המצבר הדבר מעיד על דליפה של חומצה מהמצבר החוצה – דבר המצריך התערבות של בעל מקצוע. מומלץ לבדוק כי אין סדקים על קופסת המצבר, החיבורים נקיים וכי לא קיימת חלודה על המצבר והחיבורים שלו. במידה וקיים לכלוך או חלודה על המצבר, יש צורך לשטוף אותם במים חמים בלבד. במידה והחיבורים רופפים יש צורך לפנות לחשמלאי רכב, כדי לוודא כי לא נגרם נזק למערכת החשמל של הרכב והדבר מתוקן בהתאם להוראות היצרן.

לסיכום, כל בעל רכב נאלץ להחליף את המצבר אחת לתקופה של כמה שנים. כאשר מדובר על רכבים ישנים, יתכן כי ההחלפה תתבצע בתדירות גבוהה יותר. לכן חשוב להקפיד על כללי האחזקה הנכונים של המצבר, במטרה להאריך את תוחלת החיים שלו. חשוב לזכור כי לא תמיד חייבים להחליף מצבר, לפעמים פשוט מספיק להוסיף לו מים מזוקקים או להדק את החיבורים. חשוב לזכור כי קיימת אופציה להחליף את המצבר למצבר משומש, המאפשר חלופה זולה יותר מאשר מצבר חדש. מעבר לכך, מומלץ לחפש מצברים במבצע, על מנת לחסוך כסף ועדיין לרכוש מוצר איכותי.

המלצות מצברים עד בית הלקוח – ניתן לרכוש מצבר לרכב עד הבית באתר Izikway.com. השירות בימי חול בלבד ,לא בשבת!

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. וואו, מי הגאון שכתב את הגילויים המרעישים עלי אדמות???

    הגאון לא למד לכתוב משפט עם תחבירים נכונים?

    פרסומת סמוייה |
    הגב