"החלת ריבונות – אינטרס חשוב של מדינת ישראל"

בכנס של עיתון "בשבע" אמרה שרת המשפטים: "נמצא את הרגע המתאים להחיל ריבונות, גם אם העולם לא ימחא לנו כפיים"

 

 

שרת המשפטים איילת שקד התייחסה בכנס ירושלים של עיתון בשבע לנושא החלת הריבונות ביהודה ושומרון. "ברור שהעולם לא ימחא לנו כפיים ויגיד 'כל הכבוד', אבל החלת הריבונות חשובה למדינת ישראל", אמרה. "כבר שנים שהבית היהודי מדבר על החלת הריבונות ביישובי יו"ש. היום הליכוד הצטרף אלינו, ואני שמחה על כך. חשוב שנעבוד יחד כדי לקדם את החלת הריבונות. כאשר השר בנט ואני פוגשים דיפלומטים זרים, אנחנו מספרים להם על תכנית החלת הריבונות. השמים לא נופלים עלינו, ולאט לאט אנחנו מכשירים את הלבבות. אנחנו נמצאים בעיצומו של התהליך ובסופו של דבר נצליח".

בהתייחסות לעמדת הממשל האמריקאי לנושא אמרה שקד: "הממשל האמריקאי הנוכחי אינו מאמץ את הפרדיגמות הישנות שהיו כבולים בהם במשך שנים. טראמפ הלך עם האמת שלו גם בהכרה בירושלים. הוא נשיא אמיץ שחושב מחוץ לקופסא.

מדינת ישראל צריכה לעשות מה שטוב למדינת ישראל. הקהילה הבינלאומית צריכה לדעת שאנחנו הולכים לקראת החלת ריבונות. מעולם הקהילה הבינלאומית לא תמכה בצעד של החלת ריבונות, לא כשעשינו זאת בירושלים ולא ברמת הגולן. 50 שנה אחרי שחרור יו"ש, צריך למצוא את הרגע המתאים להחיל ריבונות, גם אם תהיה התנגדות לכך מהעולם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.