החל המבצע לאיתור האוצר הנאצי (וידאו)

ציידי האוצרות החלו אתמול (שלישי) בחפירות, מדידות ופריסת גלאי מתכות באזור שבו על פי האגדות נעלמה רכבת אגדית: רכבת הזהב הנאצית. {צפו בתיעוד}

מזה עשרות שנים  נפוצה שמועה על  רכבת אגדית: רכבת הזהב הנאצית שנעלמה בעת התקדמות בצבא האדום לפולין בזמן מלחמת העולם השניה. למרות שמומחים הזהירו כי אין שם כלום היום הם החלו בחפירות במקום.

תיעוד באדיבות רשת

על פי האגדה, כאשר הצבא האדום התקדם בתוך פולין ב-1945, הנאצים נאלצו להחביא במהירות רכבת עמוסה בתכשיטים גנובים, נשקים ועוד במנהרה. בשנה שעברה טענו ציידי האוצרות אנדרס קופר ופיוטר ריכטר כי איתרו את המקום בו הוסתרה הרכבת.

למרות שמחקר פולני קבע כי לא נמצא שם דבר,קופר וריכטר לא אמרו נואש: הם החלו לחפור ולהעביר גלאי מתכות סביב שלושה אתרים סמוכים באזור וולברזיק הפולני. "אנחנו חייבים למצוא מסילת רכבת, את הכניסה למנהרה – ואם המנהרה באמת קיימת, יש שם רכבת", אמר דובר הצוות אנדרזג' גאליק לתקשורת הפולנית.

"למה אנחנו מצפים? אנחנו רוצים לגלות קפסולת זמן – משהו מתקופת מלחמת העולם השניה… אנחנו מאוד מקווים שנצליח", הוסיף גאליק, שטען שגלאי המתכות מספקים נתונים מאוד מעניינים ושבימים הקרובים הצוות כבר ידווח על ממצאיו.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.