החל מהבוקר: אבטחה צמודה לרב זמיר כהן

במשטרה לא לוקחים סיכונים והחליטו לאבטח את הרב עד להודעה החדשה. במקביל תבקש המשטרה להאריך את מעצרם של התוקפים {התקיפה בתל אביב}

התקיפה החמורה בתל אביב: במשטרה לא לוקחים סיכונים והחליטו להצמיד אבטחה לרב זמיר כהן לאורך כל שעות היום והלילה – עד להודעה החדשה.

במשטרה אומרים כי "כל עוד לא ידוע להם מי עומד מאחורי התקיפה – הרב זמיר נמצא תחת איום ואנחנו פועלים בהתאם".

בתוך כך, ארבעת התוקפים שנעצרו אמש יובאו היום בפני שופט לההארכת מעצרם. כשבמקביל מנסה המשטרה להשלים את החקירה בהקדם האפשרי.

מוקדם יותר דיווחנו כי ארגון 'הידברות', הארגון שבראשו עומד הרב כהן, כבר מסמנים את האחראי לתקיפה: הרב אמנון יצחק.

בהודעה שהארגון הוציא לתקשורת נאמר: "התקיפה האלימה והברברית הגיעה לאחר מספר ימים שבהם תקף הרב אמנון יצחק את הרב זמיר באופן ברוטלי ומשולל כל רסן, בהמשך למתקפותיו בשנים האחרונות כלפי גדולי ישראל".

כזכור, אמש דיווחנו כי הרב זמיר כהן יו"ר ארגון 'הידברות' הותקף בגופו ובפניו על ידי מספר צעירים חבושי קסדות שפרצו לשיעורו שנמסר הערב בבית הכנסת 'היכל דוד' בתל אביב. בית הכנסת אשר עומד תחת הכוונתו ונשיאותו של חבר מועצת חכמי התורה הגאון רבי משה מאיה.

את הקריאה על מקרה האלימות קיבלה המשטרה בתלונה רשמית שהגיש עוזרו של הרב שהותקף אף הוא סמוך ל-11 בערב כאשר הוביל את הרב אל רכבו אז ניפצו רעולי הפנים את שמשת הרכב ובעטו בו בברוטליות.

השוטרים שביקשו את תיאור הצעירים, הודיעו בקשר לכל הניידות על תיאורו, והחלו בחיפושים אחר הצעירים התוקפים. בעקבות הקולות הרמים שבקעו מבית המדרש בעקבות התקיפה, הגיעו עד מהרה אנשים מהסביבה לעזרתו של הרב מלבד משתתפי השיעור

עובד הידברות, שליווה את הרב זמיר כהן ברדתו מן הבמה, משחזר את מאורעות הערב. "ליוויתי את הרב מהבמה, אנשים עמדו ולחצו לו ידיים", הוא מספר.

"פתאום מישהו דחף אותי. אמרתי לו 'סליחה, למה לדחוף?', הוא התעלם, ניגש לרב ושאל מה דעתו על אמנון יצחק. הרב אמר שישיב לו בחוץ. פתאום באו שני גברתנים ודחפו אותי. קלטתי שקורה כאן משהו. תוך שניות ספורות הם דפקו לי קסדה בראש, שברו לי את המשקפיים, התחילו להשתולל וצעקו לעבר הרב זמיר 'אתה פלסטינאי! אתה רשע!".

"הם הקיפו את הרב במן שרשרת, כמו חגורה. בשלב הזה בא אחד הנוכחים, דחף אותם במהירות, הוציא את הרב והבריח אותו מדלת אחרת. התחילה מהומה. אותם פורעים קלטו שהרב יצא מדלת החוצה, רצו לכיוון האוטו של הרב, וניסו לנפץ את השמשה מאחורה עם הקסדות. האוטו הזדעזע, שמענו ממש בומים. הנהג של הרב נתן גז והם נסעו מיד. כאן החלה מהומה, עד שהגיעו השוטרים ועצרו את הפורעים".

בתוך כך, אמש הובא לראשונה ב'קוקר' חילופי הדברים הקשים בין הרב זמיר כהן לרב אמנון יצחק, הרב זמיר כהן אמר בדבריו על הרב אמנון יצחק: "הוא מבזה תלמידי חכמים ומדבר כלפיהם בצורה מזלזלת, הוא מראה עצמו צדיק כביכול היחיד בדור שכולם צריכים ללכת בקו שלו, כשרואים דבר כזה צריך למחות".

צפו בעימות בין השניים מוקדם יותר השבוע:

https://www.youtube.com/watch?v=1FVWsCMu344

https://www.youtube.com/watch?v=crAtYO5PKnk

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.