החל מהחודש הבא – גיוס חרדים לשירות האזרחי ייפסק

מנכ"ל המנהלת, שר-שלום ג'רבי, שלח מכתב לח"כ איילת שקד ובו מתריע בפניה- כי אם לא תושלם החקיקה עד סוף החודש, החל מה-1 בדצמבר לא יוכל הצבא להפנות למנהלת השירות הלאומי צעירים חרדים לשירות האזרחי, וזאת עד לחקיקה מסודרת בנושא.

זאת מכיון שבסוף חודש נובמבר, תפוג תוקף החלטת הממשלה שהסדירה את 'השירות האזרחי המשמר', שהוא מהווה פתרון ביניים להמשך השירות האזרחי, עם פקיעת תוקפו של 'חוק-טל', וכתוצאה מכך המשך גיוסם של אלפי בחורים חרדים לשירות האזרחי, נתון בספק.
זאת חרף המאמצים הרבים שנעשים במערכת הפוליטית להשלים בקריאה שנייה ושלישית את חקיקת חוק הגיוס החדש במושב הנוכחי של הכנסת, בטרם תפקע תוקף ההחלטה על השירות האזרחי המשמר, עדיין קיימת אי ודאות לגבי סיום החקיקה עוד במושב הנוכחי.

במכתבו מתריע ג'רבי על כך ומוסיף: "אני חושש כי לאחר שהגענו להישגים ניכרים במגזר החרדי, הן במודעות הקיימת ביחס לשירות במגזר החרדי והן במספרי המתנדבים, קיימת סכנה כי ייגרם נזק בלתי הפיך לשירות במגזר" ג'רבי טוען כי "עלול להיווצר מצב בו צעירים יפנו למנהלת ולצה"ל בבקשה להשתבץ בשירות האזרחי, אך ניאלץ להשיב את פניהם ריקם.
בתקופה רגישה זו במגזר החרדי בכל הקשור לשוויון בנטל ולגיוס לצה"ל ולשירות האזרחי, מצב כזה עלול לגרום נזק ניכר לשירות האזרחי וליחסם של החרדים לחוק החדש, כפי שנוסח בוועדה".

לסיום, שר-שלום ג'רבי פונה לח"כ שקד, ומבקש ממנה כי תפעיל את כובד משקלה בכדי לסיים את הליכי החקיקה עד לסוף חודש נובמבר, וזאת על מנת שמנהלת השירות האזרחי-לאומי תוכל להמשיך את גיוס החרדים לשירות אזרחי ולמנוע מכשול נוסף.

תמונה ראשית פלאש 90

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.