הושלם פינוי ביהכ"נ: "בג"צ – אויב העם"(וידאו)

במסגרת ההסכם בין ראש המועצה למדינה, ייאטם היום בית הכנסת לתקופה של ששה חודשים. גופשטיין ומרזל בראיון סוער ל'קוקר'. צפו

בית כנסת המריבה בגבעת זאב שלטענת מקימיו נקנה כדין מידי בעלי הקרקע שהם ערבים, נקלע לסערה פוליטית ועומד לפני איטום היום עד להריסתו או להסדרתו בעוד כששה חודשים.

מתפללי בית הכנסת התפנו ממנו אמש בדמעות ובתפילה. על אף שהפינוי בוצע בהסכמה, על הפינוי פיקחו עשרות שוטרים ולוחמי מג"ב.

צפו בפינוי הריהוט מביהכ"נ

פינוי הריהוט בית כנסת גבעת זאב.

שקט, הורסים.♣♣♣ באישון לילה וכמעט בלי כל הפרעה מפונה ברגעים אלה בית כנסת בגבעת זאב. הריהוט הוצא מבית הכנסת וזאת בהוראת בג"ץ.הדבר קורה למרות העובדה שהיום ניתנה דחייה לפסיקת בג"ץ ולמרות שאמור להתקיים בעניין ההריסה של הבית כנסת הזה דיון נוסף. בית המשפט ממהר להורות על פינוי הריהוט תוך התעלמות טוטאלית מכך שמדובר בבית כנסת, ובעובדה המדהימה שאין דורש לקרקע שהוחלט שהיא של פלסטיני.ההרס השקט ממשיך.♣♣♣ שומעים שזה ישראלי,גלי ישראל

פורסם על ידי ‏גלי ישראל‏ ב- יום ראשון, 9 באוגוסט 2015

בין הפעילים הפוליטיים שבאו אמש לתמוך בבית הכנסת "איילת השחר" בגבעת זאב בירושלים, בלטו ברוך מרזל ובנצי גופשטיין שתקפו בחריפות את שופטי הבגץ.

בראיון לכתב 'קוקר' אמר מרזל: "יש לנו אוייב אחד שרוצה להשמיד את היהדות של עם ישראל שלב אחר שלב, וזה הבג"צ שהוא האוייב הכי גדול של העם, מסגדים הם לא הורסים רק בתי כנסת, לכן אנחנו צריכים להתמקד ולא לסמוך עליהם, ורק לסמוך על הקב"ה ולא על הפושעים של הבג"צ השמאלני ועל הכנופיה הזאת שרוצה להרוס עוד בית כנסת."

פעיל ימין נוסף, יושב ראש ארגון להב"ה בנצי גופשטיין אמר אף הוא דברים ברוח מרזל והציע:

"מלחמה חד משמעית. צריך להילחם על בית כנסת יהודי. מי היה שומע שהורסים בית כנסת וכולם שותקים, צריך לדעת שכשהורסים חלילה בית כנסת צריך להילחם ולא לשתוק".

התמליל המלא:

מרזל

מה אתה מרגיש אחרי פסיקת בג"צ היום, שמח או עצוב?

מרגיש עצוב, שיהודים שמים מבטחם באוייב הכי גדול של עם ישראל, לא איראן ולא חמאס, יש לנו אוייב אחד שרוצה להשמיד את היהדות של עם ישראל שלב אחר שלב, וזה הבג"צ שהוא האוייב הכי גדול של העם, מסגדים הם לא הורסים, רק בתי כנסת, לכן אנחנו צריכים להתמקד ולא לסמוך עליהם, ורק לסמוך על הקב"ה ולא על הפושעים של הבג"צ השמאלני ועל הכנופיה הזאת שרוצה להרוס עוד בית כנסת.

צפו בדברי מרזל לכתבנו יוני קדם
[vimeo 135814633 w=633 h=357]

לפי כל החוקים גם לפי הירדנים אסור להרוס מקום כזה, אבל אם זה בית כנסת אז בג"צ מאפשר. היהודים התמימים כאן בגבעת זאב לא יודעים שבלי מלחמה, בלי מאבק חזק נחוש בכוח, הבית כנסת הזה יהרס והם לא יקבלו שום דבר במקומו.

מה אתה היית מציע להם, לאותם מנהלי ומתפללי בית הכנסת לעשות?

מלחמה חד משמעית, צריך להילחם על בית כנסת יהודי, מי היה שומע שהורסים בית כנסת וכולם שותקים, צריך לדעת שכשהורסים חלילה בית כנסת צריך להילחם ולא לשתוק.

*

גופשטיין

איש העוצמה היהודית מה אתה אומר על הסאגה של בג"צ שפסק על סוגיית הריסת בית כנסת:
גופשטיין: אני חושב שמדינת ישראל שכל כך רגישה למסגדים וכנסיות, הגיע הזמן שתתחיל לשמור על בתי הכנסת, אם היה מדובר במסגד לא היה עולה על דעת אף אחד לא בבג"צ ולא בממשלה לנסות להרוס ולפנות אותו, הבעיה שליהודים מותר לעשות הכל, אני קורא להם להתעשת לראות אם באמת יש לנו ממשלת ימין, תגידו אתם לבג"צ מה לעשות ולא בג"צ יורה לכם מה לעשות.

צפו בדברי גופשטיין לכתבנו יוני קדם
[vimeo 135814625 w=645 h=364]

האם יש איזה ברירה לחברי כנסת לעשות משהו בנידון, הרי לכאורה הכל כאן נושא של בג"צ?

בוודאי שהם יכולים לעשות המון, ויש ברירה, אם הם יגידו שהם לא מצביעים בתקציב אז ביבי יבין וימצא את הפתרונות וימצאו את הדרך לבג"צ, ברגע שהתקציב יעבור אז בית הכנסת יהרס כאן בוודאות, עם 61 מנדטים אפשר לעשות הרבה דברים.

יש כאן מספר חברי כנסת מהממשלה כמו אורן חזן ומוטי יוגב, האם היית רוצה לומר להם משהו?

ברור, אני אומר להם, תלחמו, במקום לבוא להפגנות, אתם נבחרתם ואתם יכולים להפיל את הממשלה, אנחנו נפגין ואתם תעשו את העבודה שלכם בכנסת, הריסת בית כנסת אסור שתהיה בארץ ישראל".

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. סוף סוף, אתר אינטרנט שפוי ומאוזן שנותן לברוך מרזל את 'רשות הדיבור' לאחר שכל השאר סותמים לו את הפה.
  מחזק אותכם. חזק ואמץ. תמשיכו ככה- לסקר דברים כאלה ותת למרזל במה.
  יש לו הרבה אוהדים, שיכנסו לאתר אם תמשיכו כך..(אחד מהם הוא אני)

  סוף סוף! אתר טוב. |
  הגב
 2. אחלה צלם! צלם מדהים! במיוחד הקטע הראשון והיציב ביותר.

  צלם |
  הגב