החמאס בהתבטאות ראשונה על המנהרה שנחשפה בישראל: "תכננו לחטוף חייל"

בשעות האחרונות התראיין לראשונה מאז חשיפת מנהרת הטרור בישראל בשבוע שעבר, דובר הזרוע הצבאית של חמאס אבו עוביידה לסוכנות ידיעות פלשתינית בעזה, שם אמר כי המנהרות שצה"ל חשף לאחרונה ושנחפרו מצפון הרצועה לתוך שטח ישראל נועדו לחטיפת חייל לצורכי מיקוח עם ישראל.
לדברי אבו עוביידה, עסקת שליט הוכיחה כי חטיפת חייל ישראלי לצורכי מיקוח היא הדרך הטובה ביותר לשחרר אסירים פלשתיניים.
דברים נוספים בנושא אמר ראש הלשכה המדינית של חמאס חאלד משעל, שהתראיין לכלי תקשורת פלשתינים לרגל יום השנה השני לעסקת שליט, ואמר כי המנהרות שנחשפו לאחרונה "נועדו לצרכים אסטרטגיים", ורמז כי בשטח נחפרו מנהרות נוספות בין עזה לישראל.
משעל הוסיף כי ארגון חמאס לא יחדול מניסיונותיו לחטוף חיילים ישראלים לצורכי מיקוח ושחרור אסירים פלשתינים.
כזכור, בשבוע שעבר הותר לפרסום כי צה"ל חשף מנהרת טרור ארוכה ומשוכללת, שנחפרה בדרום רצועת עזה מהשטח הפלשתיני ועד השטח הישראלי, באזור קיבוץ עין השלושה. מנהרת התופת באורך של 1.7 ק"מ נחשפה שבוע קודם לכן בגבול רצועת עזה, ובעקבות חשיפתה החליטה ישראל על עצירת העברת חומרי בניין לרצועה.
המנהרה, שנקודת ההתחלה שלה נמצאת בכפר עבסאן א־זריר, נחשפה לאחר תקופה ארוכה של עבודה קשה של החטיבה הדרומית באוגדת עזה. עומק המנהרה הוא 18 מטרים, ואף יותר מכך בחלקים מסוימים, רוחבה יותר ממטר וגובהה בחלקים מסוימים יותר מ־1.80 מטרים. המנהרה שנחשפה מרוצפת ודופנותיה מורכבות מלא פחות מ־25 אלף פלטות ובסך הכל כ־500 טונות בטון.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.