החמאס חזר להוצאות להורג – ותלה שניים מאנשיו

ארגון הטרור חוזר להוצאות להורג: רק לאחרונה הכריז ארגון הטרור "החמאס" השולט בעזה, על "חנינה למלשינים" למשך חודש, וזו נפסקה היום בצהריים, כאשר החמאס הוציא  להורג בתלייה שני תושבי עזה שהורשעו בבית משפט צבאי – בריגול עבור ישראל. מאז 2007, אז השתלט חמאס על הרצועה, הארגון הוציא להורג 16 פלסטינים באשמת ריגול.

משרד הפנים בעזה, הוציא על כך הודעה שהובאה בסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען", ובה לא נמסרו שמותיהם של השניים, אלא רק ראשי התיבות של שמם. השניים הואשמו במסירת מידע על מיקומם של מוצבים צבאיים וביטחוניים, מבנים ממשלתיים, וכן מיקומן של סדנאות לייצור אמצעי לחימה שהותקפו לאחר מכן על ידי צה"ל. על פי הודעת משרד הפנים, הם שיתפו פעולה עם ישראל למשך יותר מעשור. החמאס טען כי ההליך המשפטי התנהל לפי החוק הפלסטיני.

לפי ההודעה, משתף הפעולה "ה.ק." הודה בחקירתו כי העביר מידע לשב"כ מאז 2003. על פי משרד הפנים העזתי, איש הקשר שלו הטיל עליו למסור אינפורמציה על מחבלים, בניינים וסדנאות לייצור כלי נשק. בכלל זאת, נטען כי מסר מידע על מיקומם של קציני משטרה בחאן יונס, זמן קצר לפני הפצצה שהרגה אחד מהם.

בחמאס אמרו כי ה.ק. אמר לחוקריו כי החל לשתף פעולה עם ישראל בגלל שהיה צריך באופן דחוף אישור כניסה לישראל, כדי להצטרף לאימו שעברה טיפולים רפואיים. בהודעה הודגש כי העזתי שהורשע והוצא להורג קיבל חבילת ממחטות נייר עם מצלמה נסתרת בתוכה, שאותה החביא במכוניתו – במטרה לצלם אתרים מסוימים.

משתף הפעולה השני, א.ג., הודה לכאורה כי כפה על אשתו לשתף פעולה עם השב"כ בתמורה לקבלת אישור עבודה בישראל. בהודעה, שהוצאה אחרי שהוצא להורג, נאמר כי מסר לאנשי הקשר שלו פרטים על מיקום משגרים נסתרים בבית ספר, שלטענת החמאס הופצץ בעקבות זאת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.