החמאס שולח מפגינים לגדר – במימון איראן

השב"כ פרסם לפני זמן קצר ממצאים מחקירות שני פעילי חמאס, שמהן עולה כי ארגון הטרור מעודד ושולח מפגינים לגדר – במימון איראני

לפני זמן קצר פרסם השב"כ ממצאים מחקירות שני פעילי חמאס, שמהן עולה כי ארגון הטרור מעודד ושולח מפגינים לגדר – במימון איראני.

המחבלים – סלים אבו דאהר (21), יחיא עיג'לה (19) ופעיל נוסף ששמו טרם פורסם, נלכדו בכמה הזדמנויות לפני כשבועיים. בחקירתם סיפרו בחקירתם כי ארגון הטרור מתדרך את פעיליו לחתוך את הגדר ולגנוב את מצלמות האבטחה על מנת לסייע במשיכתה והפלתה של הגדר וכן לשבש את פעילות צה"ל לקראת "יום הנכבה".

במקביל, חמאס דואג כי הפעילות תשוקף לתקשורת כהתקוממות עממית ולא כפעילות אלימה המובלת על ידי פעיליו. אלו מוטמעים בין אזרחי רצועת עזה, לוקחים חלק פעיל בפעילויות המחאה האלימות לאורך הגדר בכל ימי השישי ונושאים באמתחתם בקבוקי בנזין, סכין ומספרי ברזל או קאטר גדול.

במקביל, עליהם לסייע לאזרחים באספקת צמיגים ובסיוע בהבערתם, במטרה ליצור מסך עשן סמיך ככל שניתן; להתסיס את תושבי הרצועה, במטרה להביא לשכנועם לחדור לתוך שטח ישראל; לסייע בידויי בקבוקי תבערה ולהכין עפיפוני תבערה ומסירתם לפעילים האלימים.

על-פי ההוראות המחבלים מטעם הארגון החמאס, מוטמעים בין המפגינים על הגדר – אך נאסר עליהם להתקרב אליה מחשש כי ייהרגו או יתפסו בידי כוחותינו. בהוראות חמאס נאמר כי אם הגדר נופלת, על פעיליו להיכנס חמושים לישראל במסגרת ההמון ולבצע פיגועים.

סלים אבו דאהר, תושב רצועת עזה, סיפר בחקירתו כיצד פעילי חמאס לבושים בגדים אזרחים מספקים חומרי תבערה:

משב"כ נמסר: "מדובר בעדות לניצול הציני של ילדים ואזרחים תמימים ע"י חמאס, תוך סיכון חייהם, לצרכי השחתת וגניבת ציוד ותשתיות אזרחיות וביטחוניות בשטחה הריבוני של מדינת ישראל. צה"ל ושירות הביטחון הכללי ימשיכו לפעול באופן נחרץ לסיכול כל ניסיון חדירה לתחומי מדינת ישראל במטרה להגן על ביטחון אזרחי ישראל וריבונותה".

ובתוך כך, אלפים מתושבי רצועת עזה הגיעו הבוקר לאזור גדר המערכת והם נערכים למה שמכונה ברצועה "תהלוכת השיבה".

על-פי דיווחים בעזה, כוחותינו פתחו באש על כמה מוקדים וכתוצאה מכך נפצעו כמה מחבלים. ברצועה פורסם תיעוד שבו נראה רחפן ישראלי שהופל לכאורה.

הבוקר הטיל צה"ל כרוזים בעזה, שבהם הזהיר את האוכלוסיה שלא להתקרב לאזור הגדר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.