החמרה דרמטית וסכנה מיידית I הרופאים לא ילחמו על חייו של אריק שרון I עמית סגל חזר לרגע האישפוז לפני 8 שנים • צפו

ראש הממשלה לשעבר לאחר 8 שנות תרדמת מגיע למאבק שעשוי להיות הקרב האחרון על חייו, לדברי הרופאים מצבו קריטי וכעת מסתמן ממרום גילו הנושק לגיל 85 הרופאים לא ילחמו עוד על חייו, ונערכים לגרוע מכל.

מהי אי ספיקת כליות שממנה סובל שרון:
הוא מצב שבו הכליות אינן פועלות כראוי. יש שתי צורות עיקריות לאי ספיקת כליות: פגיעת כליות חריפה, אשר לעתים בדרך כלל המצב הפיך עם טיפול הולם, ומחלת כליות כרונית, אשר לעתים קרובות המצב אינו הפיך.
בשני המקרים, יש בדרך כלל סיבה בסיסית. אי ספיקת כליות נקבעת בעיקר על ידי ירידה בקצב סינון גלומרולרי, הקצב שבו דם מסונן בגלומרולרי של הכליה.

בדרך כלל המחלה מזוהה על ידי היעדרות של ייצור שתן או קביעה של חומרי פסולת (קריאטינין או אוריאה) בדם. בהתאם לסיבה, ניתן לשים לב להמטוריה (איבוד דם בשתן) ולפרוטאינוריה (אובדן חלבון בשתן).

באי ספיקת כליות, ייתכן שיש בעיות של נוזלים מוגברים בגוף (שהובילו לנפיחות), עליה ברמות חומצה, העלה רמות של אשלגן, הירידה ברמות של סידן, הרמות גבוהות של פוספט,ובשלבים מתקדמים יותר אנמיה עלולה להתפתח. העצם גם עלול להיפגע. בעיות בכליות לטווח ארוך מגבירות הסיכון לחלות במחלות לב וכלי דם.
*
עמית סגל חזר לרגע האישפוז לפני 8 שנים. ואף מגלה כי שר בממשלה ביקר היום את שרון בביה"ח והבין שהמצב מידרדר ושבעצה אחת עם המשפחה הפעם הרופאים לא יילחמו על חייו.

צפו בוידאו על הקרב האחרון של אריק שרון – באדיבות רשת

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.