המשיכו לקרוע שערי שמים: המצב קריטי • בני המשפחה בחדר – והרופאים נלחמים • פרופ' גילון: "מצבו כעת – קריטי ביותר" • צפו בתמונות עדכניות מחדרו של מרן

לדברי הרופאים מרן בסכנת חיים מיידית * כל בניו התכנסו בבית-החולים * זעקו בתפילה

בשעות האחרונות מידרדר והולך מצבו של מרן הגרח"ע יוסף, לאחר קריסת מערכות כללית בגופו של הרב בשעות האחרונות, לצד ירידת דופק. הרופאים נלחמים על חייו, לצד זעקות וצעקות שנשמעות בשעתיים האחרונות בתוך בית החולים. דוברת בית החולים הבהירה בהודעה מהדקות האחרונות כי נשקפת סכנה מיידית לחייו.

עדכון – 12:21

בדקות האחרונות חלה הטבה קלה ומינורית במצבו של מרן, ושירת "עוד אבינו חי" החלה ממלאת את המסדרונות הסמוכים. יצוין כי הרופאים עדיין נלחמים על חייו. למקום הגיעו בשעה האחרונה, בין השאר: הגרי"ד גרוסמן, הגרא"ב דורון, הגר"מ מלכה, הגר"ש עמאר, ח"כ לשעבר שלמה בניזרי, אלי שמחיוף – כאשר בסמוך לחדר עומדים הח"כים אלי ישי, אריאל אטיאס, וכמובן יו"ר ש"ס אריה דרעי שיוצא ובא בתוך החדר.

עדכון – 11:15

פרופ' דן גילון, המטפל במרן, יצא אל התקשורת ומסר הצהרה כאובה, כשדמעות לעיניו. לדבריו, "המצב כעת קריטי ביותר", והוחלט לקרוא לבנים כדי להיות מוכנים לכל מצב שהוא. יצוין כי לפני דקות מספר החלו בהחייאה על הגרח"ע. בניו הוצאו מחדרו, ובחדרו נמצאים באותן דקות הרופאים הבכירים בלבד. דקות לפני כן, החלו באמירת י"ג מידות בחדרו של מרן הגרח"ע יוסף, בזעקות שבר. לאחר ההחייאה, חזרו לחדר בני משפחתו הקרובים בלבד.

הידרדרות לפנות בוקר

במהלך הלילה האחרון (ראשון) חלה החמרה במצבו של מרן הגאון רבי חיים עובדיה יוסף שליט"א. דוברת בית החולים הדסה עין כרם, רחלי גולדבלט, עדכנה בשעות הבוקר (ב') כי במהלך הלילה חלה החמרה במצבו, וכי מצבו מוגדר כעת כקשה מאד ולא יציב.

צוות הרופאים המטפל ברב, כך נמסר מבית החולים, נאלץ במהלך הלילה להוסיף תרופות תומכות במערכות הגוף השונות. עוד נמסר, כי כעת הרב מאושפז במחלקת טיפול נמרץ פנימי בבית החולים.

פרופ' דן גילון המטפל במרן, אמר הבוקר: "הסכנה לחיי הרב אמיתית, ברורה יותר וקיצונית. הסכנה יותר קרובה ממה שהייתה קודם – כולל במצבים הקשים ביותר שהיו בשבועיים האחרונים. השעות האחרונות היו דינמיות לרעה, וביממה הקרובה נדע אם סכנת החיים היא מיידית".

בשעות האחרונות אף הזעיקו מבית החולים את בניו של מרן, שהתייצבו כולם במהירות ליד מיטתו, והם כעת כולם נמצאים כעת בחדרו בבית החולים.

כל זה, כזכור, מגיע ימים בודדים לאחר שורה של הטבות במצב הרפואי של מרן, ובמיוחד לאחר שהתעורר מההרדמה בה היה נתון במשך מספר ימים.

זעקו בתפילה: מרן הרב חיים עובדיה יוסף בן גורג'יה

ליחצו כאן לעידכוני וידאו שוטפים כל הזמן מבית החולים – באדיבות רשת

צפו בתמונות עדכניות מחדרו של מרן. צילום: אהרן והב – חדשות 24:

מרן 2 מרן 1

צילום תמונה ראשית: פלאש 90

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. רבותי לא עת לצחוק העת הוא להתחזק בצניעות ולהתפלל לאבינו שבשמים בכל ליבינו וכו.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב