החסד 'עלה' כיתה

ברשת מעונות עלה בישראל מסכמים בהצלחה רבה את הערכות המוקדמת לפתיחת שנת הלימודים בארבעת המרכזים בארץ

 

ברשת מעונות עלה בישראל מסכמים בהצלחה רבה את הערכות המוקדמת לפתיחת שנת הלימודים בארבעת המרכזים בארץ שהמעניקים טיפול מקצועי לכ– 650 תינוקות, ילדים, מתבגרים ומבוגרים. המעונות השונים ממוקמים בבני ברק, ירושלים, גדרה והנגב. במהלך כל ימות השנה מעניקים עלה שירותים בתחומי הרפואה, הסיעוד, הפרא-רפואה, השיקום, החינוך המיוחד ופעילויות הפנאי. בנוסף, מפעילה עלה מרפאות אמבולטוריות לטיפול בילדי הקהילה.

בין שלל העשייה הברוכה המתקיימת בעלה במהלך כל ימות השנה, ישנם מסגרות(מעון יום שיקומי, גנים ובית ספר) שבהם חניכים חדשים נוספים מידי שנה, ולחלופין החניכים הקיימים עוברים בתוך רשת עלה למסגרת אחרת, הדבר תלוי בגילם ובמצבם הבריאותי. מעון יום שיקומי –פועל בהתאם לחוק מעונות יום שיקומיים וממוקם במעונות עלה בבני ברק, ירושלים ועלה נגב, ומספק שירותים שיקומיים ל- 4 קבוצות של פעוטות בגילאי 1–3. הפעוטות סובלים ממגוון איחורים התפתחותיים הנובעים מסיבות אורתופדיות ונוירולוגיות ברמה קלה ועד קשה ביותר. בתחום הגנים –עלה מפעילה גם גנים בבני ברק, ירושלים ועלה נגב, קבוצות גנים לגילאי 3–6, ומאופיינת בילדים עם יכולות ניידות גבוהות יחסית ולקות קוגניטיבית קלה- בינונית. בחלקם, ישנם ילדים, בעלי לקויות פיזיות וקוגניטיביות קשות. תחום נוסף הוא, בית ספר – בית הספר לחינוך מיוחד ממוקם גם בכל המרכזים. במסגרתו מתחנכים ילדים ובוגרים בגילאי 6–21 ש', בעלי רמות תפקוד נמוכות. הם סובלים מלקויות קשות, הן במישור הפיסי והן במישור הקוגניטיבי, וחלקם סובל גם מבעיות בריאות קשות. בית הספר מספק לילדים את כל צרכיהם בתחומי החינוך, הטיפול, השיקום במקום אחות צמודה.

בהנהלת עלה מציינים כאמור בסיפוק רב את הערכות הרבה לפתיחת שנה הכוללת בתוכה עבודה ומאמץ רב שהחל לפני חודשים רבים. כמו כן, מציינים כי עלה פועלת כל ימות השנה עבור כל הדיירים והתלמידים- עלה הוא בית של אמונה ואהבה. אמונה בזכותו של כל אדם לקבל את המיטב והמירב לשיפור איכות חייו ולמיצוי יכולותיו, ואהבה לכל אדם באשר הוא יציר כפיו של הבורא.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.