החסידים שלא מתייצבים: אלפים בכינוס הגיוס

הצלחה כבירה למעמד ההתלכדות של הקהילות החסידיות בהשתתפות אדמורי"ם ורבנים ומשפיעים לבחורי ואברכי בני הקהילות החסידיות שאינם מתייצבים

הצלחה כבירה למעמד ההתלכדות של הקהילות החסידיות בהשתתפות אדמורי"ם ורבנים ומשפיעים לבחורי ואברכי בני הקהילות החסידיות שאינם מתייצבים. קרוב למאה "גיבורי הכח" קיבלו גביע כסף טהור- המשא המרכזי מפי הגה"צ ר' יוסף מאיר אלטמן אדמו"ר דק"ק חוג חתם סופר- לראשונה גליון "המצב" במהדורה מודפסת לרגל המעמד ההיסטורי.

במעמד השתתפו נציגים של כל החסידיות ביניהם: ויז'ניץ, וי'ניץ מונסי, בעלז, גור, סלונים, סלאנים, רחמסקטריווקא, בויאן, אמשינוב, נדבורנא ב"ב, נדבורנא ירושלים, סקווער, צאנז קלוזנבורג, מכנובקא, בובוב, בובוב 45 , בוהוש, טשערנובל, פשעוורסק, פינסק קרלין, פרעמישלן, מאקאווא, ביאלה, חוג תלמידי הרב וואזנר, חוג חתם סופר, חבורת נחלת יעקב. ועוד

רבים רבים, כולם כולם יחדיו התלכדו ושברו את חומות ההפרדה כדי לבנות יחד חומות הגנה מפני הרוחות הזרות הנושבות בראש חוצות. במעמד השתתפו כ"ק האדמורי"ם מבוהוש, טעמשוואר, ביאלה בני ברק, נדבורנא צפת, דז'יקוב ירושלים, שאץ, אנטניא, קומרנא. וכן השתתפו הרבנים הגאונים שליט"א הגאון הצדיק ר' יוסף מאיר אלטמן שליט"א רב דק"ק חוג חתם סופר, הגאון הגדול ר' יהודה ניישלאס רב דק"ק סערדהעלי ומו"צ העדה"ח, הגאון הצדיק המשפיע ר' יצחק ראקאוו שליט"א, הגאונים ר' אהרן כהנא שליט"א ור' יעקב כהנא שליט"א בני כ"ק האדמו"ר מספינקא שליט"א, הגאון ר' שלום ברוך פריזדט שליט"א מראשי ישיבת בויאן, הגאון ר' אהרן וואזנר שליט"א, ועוד.

אל דוכן הנואמים נקרא הגאון ר' אהרן וואזנר שליט"א נכדו של הגאון הגדול בעל ה"שבט הלוי" זצוק"ל, שהאריך שעה ארוכה על המצב הנורא בהשחתלטות על החינוך, בביטול העצמאות של מוסדות הפטור, בהקמת ישיבות תיכוניות חרדיות, בלימודי האקדמיה על ידי בנות ישראל, בין השאר אמר הגאון שליט"א שכאלף מחנכים עברו את ההכשרה האקדמית של המכון הפסול "אחיה", ושיותרמ- 10000 מבני היהדות החרדית כבר נפלו לזרועות האקדמיה הארורה.

לאחר נאם הגאון הצדיק ר' יוסף מאיר אלטמן שליט"א רב דק"ק חוג חת"ס שהביע את התרגשותו למראה אלפי אלפי בני הקהילות החרדיות שפוקחים את עיניהם. והדגיש שאנו רואים כאן מכל גווני הקשת של הקהילות החסידיות המצטרפים למאבק של כל גווני הקשת של הציבור החרדי ליטאים, חסידים, ספרדים. הגאון הצדיק שליט"א האריך על ג' אבי אבות הטומאה שהממשלה זוממת.

לאחר מכן נאם אחד מגדולי העסקנים שליט"א שסיפר על פעולותיו במסגרת ארגון "הצלה לאחים" שדרכם התוודע לחורבן הנורא של הנופלים לצבא, כשבהמשך התחבר לארגון "משמרת הקודש" הפועלים לרווחת העצורים בכלא הצבאי לאחר שהסתבכו בשלילת מעמד בן ישיבה, וכדו'. העסקן החשוב שליט"א סיפר שהסיפורים אליו התוודע לא נתנו לו מנוח.

הוא סיפר שסובב כמעט אצל כל האדמורי"ם להראות נתונים חיים מהשטח, כשכולם הביעו את גודל חרדתם העמוקה מהמצב, אך בד בבד נמנעו מלחתום על קריאה למען המערכה בפחדם מהעסקנים שלהם. אחד האדמורי"ם שליט"א אמר שיש לו עסקן שפועל בצרכי ציבור שאומר לו שאסור להאבק בגלוי נגד הגזירה והכל רק בסתר, העסקן שליט"א שאל אותו האדמו"ר שליט"א אם הוא רואה הגיון בדברי העסקן שלו, ענה לו האדמו"ר שהוא לא מבין אותו אבל הוא בא ומתחיל לצעוק, בסופו של דבר התקשר האדמו"ר שליט"א בעצמו שהוא רוצה לחתום על הקריאה למען העצורים בכלא הצבאי.

העסקן שליט"א סיפר שהיה אצל האדמו"ר מסאסוב שליט"א שכואב מאוד את המצב הנורא, ואמר לו שבקרית ישמח משה שמונה כמה מאות משפחות מסוגים שונים שעד לפני שנים לא היה שם אף חייל חרדי אחד, והיום יש 100 חיילים חרדים בשכונה.

לאחר מכן התקיים הצגה ע"י המציגים מחצר ויז'ניץ בניהולו של הרה"ח מאיר שטיין שהציגו בהצגה חוזרת של ההצגה שהתקיימה בשולחן הטהור של מרן האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א בשנת תשע"ג באותה עת היה האדמו"ר שליט"א טרוד ומודאג מאוד מגזירת הגיוס שהחלה אז, בהצגה הציגו באורות חיים את פעולות השלטון בכפייה ובפיתויים להפיל בחורי ישראל לשמד הצבא, כשבמהלך ההצגה נכנס אחד שהיה מחופש לחייל, ובספונטניות החלו זעקות מהציבור ח-ר-ד-ק.

בסיום המעמד עברו הבחורים והאברכים החשובים גבורי הכח העומדים בחזית המערכה שקיבלו גביע כסף טהור מאת הרבנים שליט"א כשבסיומו יצאו בריקוד נלהב האדמורי"ם והרבנים שליט"א יחד עם גבורי הכח כשכל הקהל התרומם טפח מעל הקרקע ברגשי התעלות שאי אפשר לתארם. המעמד לווה עם שירי רגש והתעלות ללא מוזיקה של מקהלת מלכות כאשר בגמר הכנס חולק דיסק שירים.

צילום: עזרא טרבלסי

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.