החקלאים בהתקפה קשה נגד משגיחי הכשרות במטעי הזיתים

החקלאי שהצית את המדינה כששלח ליאיר לפיד מכתב בו הוא תוקף את משגיחי הכשרות, אומר בראיון להכל דיבורים: ומבקש כי המדינה תתערב שלא יהיה פה מסחרה, כל זרם בודק פה, ועושה מה שהוא רוצה, וזה לא קל לחקלאי, הם בודקים את העורלה, ונוטלים מעשרות.

עוד הוא אומר כי יש המון משגיחי כשרות, הם מהבד"ץ או מבית יוסף ועוד, ולא רק מהרבנות, ולפעמים צריכים להחליף אריזה וכדו', כל מי שמתחשק לו מחליט כמה לשלם למשגיח.

בראיון לרשת ב' משיב לטענותיו שמואל פפנהיים מהבד"ץ: "אנחנו מחזיקים משגיח אחד בכל האיזור הזה, ומי שרוצה לסמוך על הרבנות הראשית זאת זכותו, בד"ץ העדה"ח היא פרטית ועצמאית שמספקת מהדרין רק למי שסומך עליה, במקרה הזה אנחנו יודעים שיש לנו משגיח שעובד מול מקום האריזה, שחלק מהפיקוח זה גם על הפרדס, המשגיח שלנו עובד מאוד קשה ובתנאים קשים ביותר בכל השנה. הבעי' שאם מוסיפים שורשים לצד העץ, צריך למשגיח לדעת איך הוא מסמן ומשגיח במקום.

על הטענה של החקלאי שפסלו לו את כל העץ לימונים בגלל עורלה, השיב פפנהיים: אין לנו שום קשר לחקלאי הזה, אנחנו רק לוקחים חלק קטן כ-10 אחוז ממה שמיוצר בשאר העצים וללא קשר אליו, החקלאי מרויח על טון אחד פי כמה מהיבול הסטנדרטי, אני לא מאמין שהוא הוצרך להשמיד הסחורה, כי תמיד רבנות ראשית תיקח, ואם לא תיקח הסחורה הוא יכול למכור בחוץ לארץ, חבל לנו שהחקלאי נצר שמיר נזרק לפופוליזם הזה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.