"החרדיות" – הפרק השני המלא (וידאו)

איך נראים חייה של אשה חרדית? התחקירן אמנון לוי בפרק השני של 'החרדיות' – בו מדברות מומחיות על עומס החיים של הנשים החרדיות שקורסות תחת עול הבית. עוד פרק מטלטל נוסף של הסדרה החדשה שמאירה את הסוד הכי שמור בחברה החרדית. צפו {האם החרדיות קורסות?}

האם הנשים החרדיות מוכנות לעשות מהפכה? אמנון לוי בסדרה חדשה שמאירה את הסוד הכי שמור בחברה החרדית. הנשים.

לראשונה, נשים חרדיות שוברות שתיקה ומספרות בגילוי איך מתנהל מאחורי הקלעים של החברה החרדית.

שיחת היום בציבור החרדי הוא סביב סדרת הכתבות של אמנון לוי "החרדיות"  שעוסקות בחיים הציבוריים של החברה החרדית – והיחס  לאשה החרדית.

מהרגע שנולדו, החרדיות חולמות להתחתן, אבל מה קורה לאחר שהחלום הופך למציאות? איך נראים חייה של אשה חרדיות?

התחקירן אמנון לוי מציג את הפרק השני של 'החרדיות' – בו מדברות מומחיות על עומס החיים של הנשים  החרדיות שקורסות תחת העול, "20 שנה הם לא ישנות לילה אחד שלם".

צפו- החרדיות הפרק המלא השני – סוער מתמיד

בסדרה השנוייה במחלוקת מציג לוי טענות של חוקרים שטוענים כי יש נשים שמגבירות פריון בכדי להדביק את קצב הילדים לזו של השכנה ברחוב, "מישהו צריך לעצור את זה", הלב של הנשים החרדיות לא עומד בזה", יש נשים שאומרות בלי להתבלבל, שהם מולידות ולוקחות תרופות בעד פריון בגלל ההמלצה של רבנים. חושפת חוקרת חרדית בסדרה.

לפרק "החרדיות" הראשון המלא לחץ כאן

15 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. את שטחית נורא, מסכנה???
  אישה מאושרת, הם בנו לה סיפור לחץ, רואים שהיא שלווה ומתייחסת לילדים ולבעלה, וככה היא גם מחנכת תלמידות

  אושרית |
  הגב
 2. אשרינו שאלה הם חיינו ואנו חיים למען מטרה ולא מבזבזים זמנינו …יחיו הקנאים ויראו אותנו לעומתם….

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. אמנון

  אם אתה באמת מאמין במה שאתה משדר אולי תתן למישהו חרדי חכם חמש דקות שידור נקי בסוף הכתבה שהוא יוכל להציג צד שני ?
  אתה הרי לא תיתן את זה בחיים
  גם את הנשים שראיינת הם מעידות שצילמו אותם במשך שעות רבות שבהם היה להם הרבה הנאה ורגעים יפים ואתם הוצאת רק את הרגעים המלחיצים

  וגם אותם הצגתם בצורה מעוותת כשאתה נותן קישורים פשוט לא נכונים

  כשאשה אומרת ש"קשה לגדל עשרה ילדים" אתה אומר אתם רואים כמה היא סובלת… זה פשוט לא נכון, העובדה שזה קשה אף אחד לא חולק השאלה בשביל מה מקריבים בחיים, אחת בשביל קריירה וכסף והשניה בשביל משפחה שמחה וכך האלה כל ה"תחקיר"

  זה מורגש מבין כל שורה השנאה המגמתיות, ואח"כ אתה שואל למה הציבר החרדי לא מוכן לקבל את משתפי הפעולה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. אמנון לוי לא ברור, הרי החרדים יודעים את האמת על חייהם כך שהסרט לא מעלה ולא מוריד, החילונים הרי גם מכירים את חייה האושר של המשפחה החרדית ובוודאי מכירים את חיי החילונים, אלא מאי? אמנון לוי מנסה להוריד לחרדים את הביטחון שלהם מול החילונים בסגנון "אוי, מה החילונים חושבים עלינו" ואת התענוג הזה הוא לא יקבל! להפך, הוא והתחקירנית המרשעת שלו (לפי הציטוטים שלה בזלזול על לומדי התורה) רק הוקעו לנצח ונחשף פרצופם האמתי לפני שייעשו נזקים גדולים יותר.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. כ"כ הרבה דברי כפירה, כ"כ הרבה שטויות……..
  חבל שזה מה שמראים לציבור. ועוד נותנים להבין שכך חיים בציבור החרדי, אצל כולם אותו דבר. פה מביאים בעיקר דוגמה מאוכלחוסיה מסוימת.
  לא יודעת אם יש בעלים שעוזרים כ"כ הרבה כמו בעל אברך

  שרה |
  הגב
 6. אני שמעתי את הראיון שלה אתמול בקול ברמה. היא ספרה על שיחות רגועות שהתקיימו בינה לבין הצלם והמראיינת ועל האווירה הנעימה ששררה בבית במשך היום כולו שכלל 14 שעות צילום! אבל כמובן לאמנון לוי יש מטרה -להציג את האישה החרדית כמסכנה שכל הנטל עליה. אז מה עשה? מבין כל היום המקסים והרגוע שעבר עליהם בבית הוא חתך וצירף את הקטעים המלחיצים שמשדרים לחץ, מתן פקודות והתרוצצות בלתי פוסקת….איפה היא ארוחת הערב הנהדרת שלהם? ממש חיכיתי לראות אותה….אבל מה לעשות?! היא שידרה מידיי אידיליה ושלווה…חייבים להשמיט אותה!!! שלא יחשבו שהאישה החרדית חס ושלום יושבת לרגע במנוחה, משוחחת ונהנית ממשפחתה!
  לא, שלא תטעו ….למרות המגמתיות הבולטת בפרק אי אפשר להתעלם מכך שהם משפחה מאושרת,שמחה ורגועה….עם אבא שבטוח מתפקד כמו שצריך

  חני |
  הגב
 7. להסיר את הסרט המרושע מהאתר שפונה לציבור החרדי!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 8. לומדים לקח! לברוח מהתקשורת ומאמנון לוי ומאבישי בר חיים כמו מאש! רק שנאה וקנאה מבצבצת בכל שורה, כולל החקרנית שונאת התורה והחרדיות.
  האתר מתבקש להוריד את הקישור לסרט ולא לתת פרס לאויבי החרדים!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 9. מצחיק….. מוזר שאנחנו כ"כ מסכנות בלי לדעת את זה .הם מעוותים מציאות עם מטרה מבחירה עם הבנה לדברים בלתי נתפסים לדוגמא עם החתן שאסור לראות שבוע לפני החתונה תגידו- מה יותר מרגש לראות אותו יום לפני כמו כל יום או לא לפגוש אותו שבוע שזה קצת ואז לפגוש אותו ?הזוג ברור יחכה יותר לחיים המשותפים ויתרגש יותר לקראת החתונה!

  אנונימית |
  הגב
 10. אמנון,
  כן זו אני! האישה החרדיה ה"מסכנה", השבויה, הכלואה ה… וה… וה…
  כן זו אני – שבחרתי במודע וב100% הכרה בחיים המאושרים של תורה ושל גידול בית של תורה.

  אמנון, בטח לא שמעת…אבל העולם הזה הוא זמני.
  אם שמת לב כולם הולכים מפה בסופו של יום במוקדם או במאוחר… וגם אתה ואני נלך מפה בבוא היום…
  אתה שואל ומתפלא ועומד "המום" ושואל שוב ושוב ושוב ושוב איך מחדירים בנשים החרדיות את השמרנות הזו? איך הכפיה עובדת? איך מחנכים לכזה עוול נוראי ואיך איך איך למען ד' אף אחת לא מתנגדת וכולן מצייתות לדברי התורה והרבנים?

  אז אני אגלה לך את הסוד השמור שלנו- אנחנו יודעות שהעולם הזמני הזה אינו ייעודינו בחיים אלה. הוא רק הכנה לעולם הנצח. ובמושגים של נצח-כמה עשרות שנים של גידול בית וילדים והתמסרות לתורה הם כלום! ובכל רגע של טיפול בבית, עבודה בכדי שהבעל יוכל לשקוד על התורה, פינוי כלים מהשולחן ללא עזרת הבעל ועוד פעולות "מקוממות, ו"מזעזעות" שכאלה-אנו קונות לעצמינו קנייני נצח של חיות לעולם הבא.

  אין מלווים לו לאדם לא כסף, לא קריירה, לא כבוד ולא שררה. שם לא שואלים אותך במה אתה עובד ומה היא השכלתך, שואלים שם רק על דברים של רוח ונשמה-על קיום ייעודך בחיים וציות לדברי התורה שלשם כך באת לעולם.

  היום כבר לא צריך להיות דתי או חרדי בשביל לראות בחוש שיש חיים לאחר המוות-המדע מגלה בכל יום עוד ועוד הוכחות מכל רחבי תבל…אבל יש המון שמעדיפים להמשיך לעצום עיניים ולא לראות את אור האמת. ובמקום לתת לאנשי האמונה שבחרו לעשות בעולם הזה מה שצריך ולנצלו כפי שביקש הא-ל, עוסקים יומם ולילה בהכפשה, סילוף, התכחשות והכחשה, זלזול ורמיסת הדרך הזו.

  לא באנו לשכנע אותך לחזור בתשובה-אתה בעל בחירה עצמית ואחראי על השקפת עולמך ומעשיך.
  לא ביקשנו שתעריך אותנו, שתכבד ותמחא כפיים- מי אנחנו שנבוא לערער על דעותיך.
  רק בקשה אחת הוגנת אנחנו מבקשות: אנא, הנח לנו לחיות את חיינו מבלי התיעוד החד צדדי שלך. אל תערוך עלינו מחקרים וסקרים, אל תנתח אותנו ואל תסיק בשמינו מסקנות.

  ככה היינו תמיד. ככה אנחנו וככה נישאר לעולם. לא מהפכה שלישית ולא עשירית בדרך…
  זאת התורה – לא תהא מוחלפת!

  דור הולך ודור בא ונצח ישראל לא ישקר.

  אחת ממליון |
  הגב
 11. מעניין שאמנון לוי מוצא תמיד את הדפוקות והמסכנות. נהניתי מהמסכנה הזו, אם לעשרה, שמראה עד כמה קשה לה.. הילדים שלה כמו בתקופת מלחמה, כבו את האור, סדרו! הרימו! צאו כנסו. איזה פחד ואיזה גועל. מה שווה בית יפה אם היחס שם דיקטטורי כזה?? והיא מחנכת בישראל?? מה היא מחנכת? מה הדוגמא האישית שלה??? איך זה שרק חבד פותחים את הדלתות לאמנון לוי? מה רקוב שם כ"כ??

  ציקי |
  הגב
  • חחח…. מסכנה, ????
   את שטחית נורא בהסתכלות שלך, היא מאושרת, רואים שהוא בנה את הסיפור והוסיף מוזיקה מלחיצה,
   התקשורת שם נראית מעולה….
   וככה היא מחנכת תלמידות.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 12. מדהים לשמוע את הפסיכולוגית רבקה נריה, ישבתי וצחקתי! אנחנו כ"כ מסכנות ואומללות? הבעלים לא חלק מהקניה? מהבישולים? מהכל? כנראה שיש לך כ"כ הרבה חסכים בחיים שאת כל המרירות שחווית זרקת לכיוונו של אמנון לוי . רחמנות עליך גב' רבקה רחמנות על כל אלו שטיפלת בהם במשך חייך, ורחמנות עליך! אמנון לוי, לא יצאת גדול מכתבה זאת, להפך אתה דוחה את עצמך יותר ויותר. אני גאה ומאושרת בבעלי, ושומעת בחוסר אונים את הצרחות והצעקות מהשכנים החילוניים שלי, כשהבעל מגלה שאשתו בוגדת בו מידי תקופה.
  אשרינו מה טוב חלקנו!

  אפי |
  הגב
  • נכון

   היא נראית רקובה מבפנים, משני שלא הצליחה להסתדר עם החיים המאתגרים של החברה החרדית

   אייל |
   הגב
 13. אם האשה שראיינת עלתה לתקשורת ואמרה שהסריטו אותה בשמך 12 ש/עות והוציאו רק את הדברים שנראים כאילו לא טוב לה, בזמן שכל היום היה דבש, אם זה לא מוטה, אז מה זה מוטה ?

  קנאה חילונית, במשפחות חרדיות חמודות ושמחות!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב