החרדים בדרך לממשלה? הערב הכרעה

במערכת הפוליטית הולכים ומתגברים השמועות על כניסתם של מפלגות יהדות התורה וש"ס לקואליציה על חשבונה של יש עתיד.

במערכת הפוליטית הולכים ומתגברים השמועות על כניסתה של מפלגות יהדות התורה וש"ס לקואליציה על חשבונה של יש עתיד.

נתניהו לא רק שאינו מחבב את האיש שגילח את הזקן, אלא שהוא מתעב אותו עד אין קץ, "הזקן" מרחוב בלפור היה מאד שש עלי תאנה לו לפיד היה פורש מממשלתו, שאלת התקציב ורפורמת הבריאות הם עילה לפרישה אפשרית מהקואליציה.

על רקע העימות המתוקשר של לפיד עם ראש הממשלה ,מנהל נתניהו מגעים להכנסת החרדים למממשלה ,כאשר נדמה כי ליברמן הסיר את התנגדותו לכניסת החרדים.

בד בבד, הודיע ליצמן לחברי אגודת ישראל על כינוס חברי אגודת ישראל שיערך הערב (א') בכנס הנבחרים במלון ניר עציון, החברים ידונו על כניסה אפשרית לקואליציה.

יש לציין, כי מרבית הסיכוים שהחרדים יגידו לראש הממשלה לא תודה ובך יכשירו את הקרקע לבחירות, ליצמן וחבריו הבהירו מספר פעמים מעל כל במה אפשרית כי לא יכנסו לממשלת נתניהו שגזרה כליה על החרדים.

במקביל,  יושב ראש סיעת" יש עתיד", חבר הכנסת עופר שלח, תקף הבוקר את ראש הממשלה נתניהו: "ההתכחשות של נתניהו לרפורמות שכבר עברו בממשלה ונתמכו על ידו, מקרבת אותנו לבחירות". שלח הוסיף: "איננו רוצים בחירות אבל נעדיף אותן על פני פגיעה ברפורמות ובתקציבים החברתיים".

במקביל,  סגן השר אופיר אקוניס מאשים את מפלגת "יש עתיד" כי היא מכינה את "התרגיל המסריח" מודל 2014. לדברי אקוניס, בשם התקציב "יש עתיד" מאיימת להקים ממשלה חלופית, בניגוד לרצון הבוחר. "מוטב ששר האוצר לפיד יעסוק בענייני משרדו, נוכח הנתונים על צמיחה שלילית במשק".

 

יושב ראש סיעת "יש עתיד", עפר שלח, מזהיר כי ראש הממשלה מביא אותנו אל ספן של בחירות בכך שהוא מפנה עורף לרפורמות ש"יש עתיד" מנסה לקדם. לדברי ח"כ שלח, "יש עתיד" אינה מעוניינת בהקדמת הבחירות אך לא תוותר על עיקר המדיניות שהיא מנסה להוביל – הרפורמות בדיור, בבריאות וברווחה. בתכניתנו "בחצי היום" אמר חבר הכנסת שלח לאסתי פרז כי אין שום מגעים להקמת קואליציה חלופית, לא לפני הקלעים ולא מאחורי הקלעים. הוא ציין כי אין מדובר בגחמות של שר האוצר, כפי שטוענים בליכוד, אלא בתקציב שאושר בממשלה וברפורמות שבחלק מהן תמך נתניהו.

 

יושב ראש הקואליציה, זאב אלקין מהליכוד, אישר כי בסביבת ראש הממשלה התקבל איום מ"יש עתיד" ולפיו תפעל הסיעה להקים קואליציה חלופית אם לא יאושר חוק התקציב כפי שמבקש שר האוצר, יאיר לפיד. בתכניתנו "הכל דיבורים" אמר חבר הכנסת אלקין כי הרעיון שלפיד יעמוד בראש קואליציה כזאת נשמע בדיחה, וכי אם ימשיך שר האוצר לפעול מתוך גחמות, אכן יתקיימו בחירות בזמן הקרוב.

השר יובל שטייניץ אמר כי הוא מציע ל"יש עתיד" להפסיק לאיים על עצמה בבחירות, וכי גם שם מבינים שהקדמת הבחירות לא תועיל עמם. הוא הוסיף כי בפוליטיקה צריך לדעת להתפשר וכי יש לכבד את הכללים בכנסת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.