ליצמן: "לפיד ואני שווים 8 מנדטים. אמליץ לגדולי ישראל להתנגד לכניסה לממשלה"

אחרי שנפגשו פעמיים עם ראש הממשלה בשבועיים האחרונים, מבהירים חברי הכנסת ליצמן וגפני: "גדולי ישראל יחליטו בשאלת ההצטרפות לממשלה"

אתמול נפגש נתניהו בפעם השנייה בתוך שבועיים עם חברי הכנסת משה גפני ויעקב ליצמן (יהדות התורה). בשבוע שעבר חשף גפני כי בפגישה קודמת שקיים עמם ראש הממשלה, הוא אמר להם שהוא מתנגד לחוק מע"מ אפס – יוזמת הדגל של שר האוצר, יאיר לפיד.

ח"כ יעקב ליצמן סיפר בראיון ל'רדיו ללא הפסקה' כי נתניהו בדק אפשרות כי יכנס לקואליציה: "דיברנו על אפס מע"מ. לא טוב לו. לא יודע בדיוק מה ואיפה וזה לא מעניין אותי. אמרתי לו, צר לי, לא אכנס לקואליציה".

עוד הוסיף ליצמן בראיון כי "לפיד שווה שמונה מנדטים בסקר האחרון בעוד שאני שווה שמונה. ואם הוא ימשיך בשטויות שהוא עושה זה יקבור אותו. אבל גם בנוגע לחוק מע"מ אפס ולחוקים אחרים, יש פשרות שאנחנו מוכנים לקבל. אני אשקר אם לא אומר שאני מתגעגע לתיק הבריאות, ברור לי שהמערכת מאוד אוהבת אותי עד היום".

גם ח"כ משה גפני דיבר על ההתפתחויות הפוליטיות האחרונות והעריך: "נתניהו נאלץ לתמוך בחוק מע"מ אפס רק מטעמים של שימור הקואליציה עם יש עתיד, שאיימה לפרוש אם החוק לא יאושר".

כזכור, גפני וליצמן אמרו מספר פעמים בשבועות האחרונים כי כניסה לממשלה תוכרע רק על ידי מועצות גדולי התורה, ליצמן אף אמר כי ימליץ למועצת גדולי התורה להתנגד לכך.

באופוזיציה העריכו אתמול שהפגישה עם הסיעות החרדיות נועדה להכשיר את כניסתן לממשלה אם לפיד יודיע בסופו של דבר על פרישה. זאת אף שגורמים בישראל ביתנו אמרו שהמפלגה תתנגד לכניסת החרדים במקום לפיד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.