החרדים בדרך לשלטון : "לא דנים על תיקים" (וידאו)

הניסיונות להרכיב ממשלה נמשכים: בשעות הערב הגיעו נציגי מפלגת יהדות התורה למשכן הכנסת לפגישת משא ומתן קואליציוני עם נציגי הליכוד. גפני: "נעשה את מלאכתנו נאמנה גם בקואליציה". פרוש: "אנו נדון היום בנושאים שקשורים לקווי היסוד של הממשלה, הקשורים לאורח חייו של הציבור החרדי ולא בחלוקת תפקידים ותיקים". צפו.

הניסיונות להרכיב ממשלה נמשכים: בשעות הערב הגיעו נציגי מפלגת יהדות התורה למשכן הכנסת לפגישת משא ומתן קואליציוני עם נציגי הליכוד, משה גפני הביע תקווה בפתח הישיבה כי הממשלה הבאה תתקן את העוולות שנעשו לדבריו בשנתיים האלה לציבור בישראל.

גפני הוסיף: כשאנחנו בקואליציה אנו לא עושים פעולות נגד הקואליציה שאנחנו חושבים שאנחנו לא יכולים להיות שותפים אנחנו עוזבים את הקואליציה ולא פועלים מתוכה נגד השותפים. אנו שמחים שהממשלה סיימה את תפקידה נקווה לחתום מהר על הסכם קואליציוני, אם זה יעשה מהר אנחנו נתקן את העוולות שנעשו לאזרחי המדינה. במהלך השנתיים לא היינו, אך הוכחנו שיכולים להיות אנשים מוכשרים ונאמנים באופוזיציה נעשה את מלאכתנו נאמנה גם בקואליציה".

[alooma ref="e676df535bd640c20ba925d735b44ff6.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

ח"כ פרוש הצהיר בפתח המו"מ: "אנו נדון היום בנושאים שקשורים לקווי היסוד של הממשלה, הקשורים לאורח חייו של הציבור החרדי ולא בחלוקת תפקידים ותיקים".

"ישנם עשרות חוקים, גזירות שהשיתו על הציבור החרדי בשנתיים האחרונות, וניסיון לשנות את הצביון היהודי במדינה. אנו נדרוש לחזור לפחות לסטטוס קוו שהיה בהסכם הקוליציוני לכנסת ה – 18".

ח"כ יעקב ליצמן אמר: מקווים שהמו"מ יהיה קצר, זה לא סוד שעברנו שנתיים קשות הוכחנו בעבר שאנחנו יודעים לקיים קואליציה 4 שנים אני בטוח שאחרי שנסיים את ההסכם שנחזור ל-4 שנים ויהיה שיתוף פעולה".

[alooma ref="caeb929352835e52baee729d2686d3d9.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

מוקדם יותר נפגשו צוותי המו"מ של ש"ס והליכוד: יו"ר התנועה אריה דרעי אמר כי לא יידון נושא התיקים לפני שיוחלט על הנושאים החברתיים של ש"ס, והוראה ברוח זו הועברה לאטיאס. "עברנו מערכת בחירות קשה וסוערת לכלל אזרחי ישראלי. הגענו לכאן בכוחות מחוזקים. אנחנו מסרבים לדון בתיקים ותפקידים. מערכת הבחירות האחרונה הייתה על דרך", אמר אטיאס. "אנחנו רוצים מע"מ אפס על מוצרי יסוד, להחיות את הדיור הציבורי ולהגדיל את המלאי דרך קרקעות המדינה ולעלות את שכר המינימום. לא נדון על תיקים לפני שהנושאים האלה יובהרו".

ח"כ יריב לוין אמר כי אמר כי "ש"ס זכתה לאמון של כמעט רבע מיליון מאזרחי ישראל. היא מייצגת ציבור חשוב שרואה בו מרכיב מרכזי וחיוני בקואליציה העתידית. מוטלת על כולנו אחריות לעמוד במנדט שקיבלנו מהציבור".

צפו בהצהרת גפני

צפו בהצהרת יריב לוין

סייע בכתבה: ארי קלמן

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. לא הבנתי את דברי יו"ר ש"ס, אריה דרעי. איך שבע מנדטים זה רבע מאזרחי ישראל?

  חיים |
  הגב
  • כוונתו כולם שקופים חוץ מאלה שהצביעו שס

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב