החרדים בירושלים סיכמו: לא להכריז על תמיכה במשה ליאון

הסיעות החרדיות בירושלים סיכמו ביניהן: אחרי עידן ברקת לא נכריז על תמיכה בליאון, עד שנמצה את האפשרות להריץ מועמד חרדי לראשות העיר

מיד לאחר החשיפה אמש בחדשות 2 על כך שניר ברקת יודיע בשבוע הבא כי לא יתמודד בקדנציה הבאה על ראשות העיר, החלו המועמדים לראשות העיר לבדוק אופציות של תמיכת הקהילות החרדיות בעיר. המועמדים שכבר הכריזו כי ירוצו במידה וברקת לא יתמודד מתכוננים זמן רב לרגע הזה, ומיד לאחר הכרזתו של ברקת צפויה יריית הפתיחה למירוץ אחר הכיסא המבוקש בבניין עיריית ירושלים.

אחד המועמדים הבולטים ביותר בעל הסיכויים הגדולים לרשת את כסאו של ברקת הוא נציג ישראל ביתנו משה ליאון, בו תמכו (לפחות כלפי חוץ) רוב החרדים בבחירות הקודמות. ליאון בטוח שגם הפעם יזכה לתמיכת החרדים, דבר שיסלול את דרכו ללשכת ראש העיר. אך נכון לעכשיו נראה כי זה לא יהיה כ"כ קל.

ל'אקטואליק' נודע כי נציגי המפלגות החרדיות בירושלים החליטו לא להכריז בשום אופן לפי שעה על תמיכה במשה ליאון, זאת עד שתוצע פגישה בדרגים הגבוהים על מנת למצות את האופציה החרדית בבירה, ולהציע מועמד חרדי לראשות העיר..

בכיר ב'דגל התורה' אמר לאתר 'אקטואליק' כי "נוצרה למפלגות החרדיות הזדמנות פז לקחת את ראשות העיר. לא נוותר על זה בקלות, אם יספרו לך על תמיכה של חרדים בליאון זה שקר. החלטנו כל המפלגות החרדיות לנסות כרגע ולמצות את האופציה החרדית עד תום. מיד לאחר הפסח נתכנס וננסה להגיע להבנות, בתקווה שנצליח להנחית בספרא אחד משלנו".

כזכור, אמש פורסם על כך שראש עיריית ירושלים ניר ברקת החליט לא להתמודד יותר לראשות עיריית ירושלים, ובתום הקדנציה הנוכחית הוא יפרוש לטובת התמודדות בפריימריז של מפלגת הליכוד, זאת על מנת להיבחר במקום גבוה ברשימה הבאה לכנסת, ובציפיה להתמודד על כס ראש הממשלה בתום עידן נתניהו.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.