החרדים בקריית גת חוששים מזיהום אוויר

בעקבות סכנת זיהום האוויר המרחפת על הקריה החרדית בקרית גת ח"כ מיכאל מלכיאלי במכתב לשר לאיכות הסביבה: מבקש את התערבותך במציאת מקום חלופי לתחנת הכוח

בעקבות סכנת זיהום האוויר המרחפת על הקריה החרדית בקרית גת ח"כ מיכאל מלכיאלי במכתב לשר לאיכות הסביבה: מבקש את התערבותך במציאת מקום חלופי לתחנת הכוח

הרב מלכיאלי קרא במכתבו לשר, להמשיך ולסייע להתפתחות האזור ולהתערב בסוגיה # בעקבות מכתב דומה של חבר מועצת העיר שי זולדן, בה הטיל את האחריות על ראש העיר, חזרה בה העירייה ממשיכת העתירה כנגד הקמת התחנה

בעקבות התעוררות המאבק של תושבי העיר קרית גת לסיכול הקמת תחנת הכוח ביער פלוגות, צמוד לקריה החרדית וסמוך לעיר החרדית העתידית שפיר, פנה חבר הכנסת הרב מיכאל מלכיאלי (ש"ס) לשר הממונה על איכות הסביבה, זאב אלדין, בדרישה כי יתערב בעניין לצורך מציאת שטח חלופי לתחנת הכוח, שאינו מהווה סכנה לתושבים.

במכתב כותב חבר הכנסת הרב מלכיאלי: לאור הכוונה להקים תחנת כוח בעיר קריית גת, באזור אשר כיום מתגוררים בו עשרות אלפי אזרחים בנוסף לעשרות אלפים נוספים המתעדים להתגורר במקום [עפ"י תוכניות אשר חלקן כבר יצאו לפועל, ומשווקות לציבור בימים אלו ממש].
מיותר לציין, את הסכנות הרבות הטמונות כתוצאה ממהלך זה, על שלל הבעיות.
ברצוני, לבקש את התערבותך, ע"מ לבדוק האם ניתן להעביר פרויקט זה, לאזורים אשר אינם מאוכלסים באוכלוסייה אזרחית.

ח"כ הרב מלכיאלי מוסיף כי האזור 'עובר תהליך שינוי משמעותי מבחינה זו, תוך הגעת אוכלוסיות חזקות ופריחה כלכלית. עלינו להמשיך ולסייע למגמות הללו'.

יש ציין כי חבר העירייה מר שי זולדן פנה בימים האחרונים במכתב דומה לשר לאיכות הסביבה, זאב אלקין, ובה הטיל את האחריות על ההתנהלות של ראש העיר קריית גת מר אבירם דהרי, ובעקבות כך החליט דהרי לחזור בו ממשיכת העתירה כנגד הקמתה של תחנת הכוח.

גם ראש העיר פועל בכל מרצו למען הסרת זיהום האוויר. בהודעה שהוציא ראש העיר קריית גת,לבקשתכם הריני להביא לידיעתכם כי ביום 23.01.2018 יתקיים דיון בבית המשפט המחוזי בבאר שבע בעתירה שהגישה עיריית קריית גת נגד ממשלת ישראל בנוגע לתחנת הכח הגדולה המתוכננת לקום בסמוך לבסיס פלוגות.

מזה שבע שנים תמימות מנהלת עיריית קריית גת מאבק נגד החלטת ממשלת ישראל להקים תחנת כח בסדר גודל כזה דווקא בצומת פלוגות המהווה את שער הכניסה לעיר קריית גת.

מאז שנת 2010 טוענת עיריית קריית גת שיש מיקומים אלטרנטיביים טובים ופרקטיים יותר למיקומה של התחנה.

עיריית קריית גת מצרה על כך שנציגי משרד הבטחון אינם מתנגדים נחרצות לחשיפת חיילי בסיס פלוגות להשפעות תחנת כח זו.

עיריית קריית גת מצפה ממועצה אזורית שפיר ומנציגי היישוב החרדי במועצה האזורית שפיר (10,000 משפחות האמורות להתגורר בסמוך מאוד לתחנת הכח) להצטרף גם הם לעתירת העירייה כנגד החלטה מוטעית זו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.