החרדים גילו: תקליטורים מסיונריים בתיבת הדואר

סגן ראש העיר חיים שטיינר פנה לשר התקשורת איוב קרא, למנכ"ל משרדו ולרשות הדואר, בדרישה לאסור את הפצת החומר

תושביה החרדים של קריית מלאכי הופתעו לגלות בימים האחרונים בתיבות הדואר תקליטורים מסיונריים. מדובר בחלק מקמפיין אותו מנהלים פעילים מסיונריים בכל רחבי הארץ, ובמסגרתו מחולקים אלפי תקליטורים וחוברות מידע. במטרה לחמוק מחוק העונשין, האוסר על פעילות להמרת דת בקרב קטינים, הדגישו המסיונריים על התקליטורים שהם מיועדים לבני 18 ומעלה.

על אף הניסיון לחמוק מעבירה על החוק פנה סגן ראש העיר חיים שטיינר לשר התקשורת איוב קרא, למנכ"ל משרדו ולרשות הדואר, בדרישה לאסור את הפצת החומר, שכן הדבר מהווה הפרה בוטה לחוק, לנוכח החשש הברור שהתקליטור יגיע לידי קטינים. "החומר נשלח ע"י מיסיונר מכת נוצרית בארה"ב לחלוקה בתיבת הדואר בכל רחבי הארץ", כתב שטיינר במכתבו. "לצערי הרב מעבר לפן המכוער שיש בנסיון להמיר את דתם של יהודים תמימים בדרכי מרמה ותוך הסתרת העובדה שמדובר בכת נוצרית, חוששני
שיש בחלוקת דיסקים אלו משום עבירה על חוק העונשין האוסר על הטפה להמרת דת לקטינים. עצם העובדה שדברי דואר אלו נשלחים לתיבת דואר נגישות לילדים גורמת להיחשפותם לחומר בעייתי זה".

 

בעקבות מכתבו, הפסיקה רשות הדואר את הפצת החומר בתיבות הדואר בקריית מלכי. עם זאת, לאחר מספר ימים הופתעו התושבים לגלות שוב את החומר בתיבות הדואר. הסיבה: הוראתו של היועץ המשפטי של רשות הדואר, שטען כי אין לרשות הדואר סמכות להפסיק את החלוקה.

שטיינר אמר ל'אקטואליק: "אני מזועזע מהניסיון הנלוז של פעילים מסיונריים מארה"ב לשכנע יהודים בארץ הקודש להמיר את דתם. למרות טענת היועץ המשפטי, ברור לכולם שמדובר בחומר מסיונרי מסוכן שנגיש לקטינים. אמשיך לפעול בנושא לעצירת הקמפיין המיסיונרי בכל רחבי הארץ בכלל ובקריית מלאכי בפרט".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.