הפלונטר של דגל: החרדים העובדים: "דורשים מקום שמיני" (הקלטה)

החרדים העובדים דורשים ייצוג ברשימת יהדות התורה , מספר פעילים פועלים ולוחצים על חברי הכנסת של יהדות התורה לשתף אותם ברשימה במקום ריאלי.

החרדים העובדים דורשים ייצוג ברשימת יהדות התורה , מספר פעילים פועלים ולוחצים על חברי הכנסת של יהדות התורה לשתף אותם ברשימה במקום ריאלי.

החרדים העובדים טוענים שהם לא מקבלים ייצוג למרות שהם מונים עשרות אלפי מצביעים, בדומה לבני תורה, בדגל התורה יצטרכו להכריע בין נציג העובדים לבין מועמד מוסכם על בני תורה, כאשר, השם החם שעולה הוא יהושע פולק שיכול לשמש כגשר בין הצדדים.

עם זאת , משיחה עם גורמים בתוך נציגי העובדים הם מודים: במידה והגראי"ל יכריע שלא לצרף נציג לעשייריה הראשונה של יהדות התורה "לא נצא בהצהרות מלחמה", אך השטח רותח ומבעבע". הם אומרים.

עד כה הם לא פנו לגדולי ישראל, אך בנתיים הם פנו לחברי הכנסת החרדים וביקשו מהם לפעול בנידון.

בראיון של משה מורגנשטרן לרדיו קול חי  הוא התייחס לצירוף מועמד מטעם החרדים העמלים לפרנסתם לרשימת יהדות התורה לכנסת ה-20, "אני נשמע לגדולי הדור, יש פה לבטים אמיתים זה לא פשוט מבחינתי לעזוב מקצוע או משרד לטובת המקום השמיני ברשימת יהדות התורה".
[youtube http://www.youtube.com/watch?v=zcaSL5QWMgE]
"מצד שני" אומר נציג העובדים, " יש פה עניין לייצג את ציבור העובדים וזכויתיהם ולעבוד למענם בכנסת".

 

10 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בתור דתי שומר תורה ומצוות ואני מקבל את דעתם של גדולי ישראל, אני מאוד מקווה שהחכי"ם החרדים ישכילו להעמיד מומעד מטעם החרדים העמלים לפרנסתם במקום ריאלי. אולי גם אני אחליט לתמוך במפלגת יהדות התורה.

  דתי שומר תורה |
  הגב
 2. מעניין למה גפני לא מחליט בנושא ואומר מפורשות החלטה לכאן או לכאן.

  דודו |
  הגב
 3. כל מילה בסלע!
  החרדים העובדים צריכים לקבל ייצוג במקום ריאלי. ואם לא עכשיו, אימתי…

  יוסי |
  הגב
 4. אין ספק. אם יקבלו מקום 8 אפשר להגיע אפילו ל 9 מנדטים. יש עשרות אלפי אנשים שיצביעו בגלל זה

  דוד |
  הגב
 5. אין ספק. מגיע לחרדים העמים לפרנסתם נציג ריאלי. משה מורגנשטרן, אדם ראוי לייצג אותנו בצורה מכובדת. גפני, יעקב אשר, תביאו את הנושא לפתחם של גדולי ישראל.

  חיים |
  הגב
   • שילמו הרבה. אנשי עץ חבורה של אנשים שפלים. רק כסף מעניין אותם

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
 6. לא מבין מה רוצים, גם גפני גם מקלב גם יעקב אשר, עם כל הכבוד ללומדי תורה הם חרדים עובדים.

  אשר |
  הגב
  • נכון. גפני ומקלב עובדים, אבל הם מייצגים בעיקר את האברכים ובחורי הישיבות. הציבור רוצה אדם שייצג את החרדי העובד, הסטודנט, משרתים בצבא. הם לא חרדים? הם חרדים, ואם ייתנו מקום ריאלי למועמד כזה או אחר יהדות התורה תכפיל את כוחה ותקבל עוד מנדט אחד אם לא שניים. צריכים להביא את השאלה לפתחם של גדולי ישרא והם יכריעו בעניין. כל הכבוד לעו"ד משה מורגנשטרן

   נתי |
   הגב