החרדים התקפלו: חוק הגיוס לא יעלה היום

משחקים באיומים: אחרי שגפני בישר כי חוק הגיוס יעלה היום ויהי מה, ראשי המפלגות התקפלו וחוק הגיוס לא יעלה היום. ליברמן רושם וי

זה כבר הפך לריטואל קבוע של איומים מהמפלגות החרדיות: הן איימו לפני כמה חודשים, איימו שוב לפני כמה שבועות ואיימו עוד הפעם גם בתחילת השבוע האחרון: ראשי המפלגות החרדיות הרעיפו שוב ושוב איומים על הממשלה והנהלת הקואליציה, שאם חוק הגיוס לא יעלה להצבעה הם ינקטו בצעדים משמעותיים, אך בינתיים מתברר כי הח"כים שלנו – אלופים רק באיומים.

אחרי שח"כ משה גפני הבטיח אתמול כשפרצופו מול מצלמות כלי התקשורת כי יעמוד יחד עם חבריו על כך שהחוק יעלה להצבעה היום, ערב פורים, למרות ההתנגדות הנחרצת של השר ליברמן, בסופו של דבר הח"כים החרדים התקפלו וחוק הגיוס לא יעלה היום להצבעה בקריאה טרומית.

הבוקר התברר כי מפלגות החרדיות הבינו שהעברת החוק היום – בלתי אפשרית טכנית. בעיתון 'ישראל היום' אף נכתב הבוקר כי "החלטת יהדות התורה להניח הצעת חוק לימוד תורה שאיש כמעט לא קרא ולדרוש להעביר אותו מהיום למחר – היא התנהלות מבולבלת והזויה".

אך עדיין, מנסים במפלגות החרדיות להיאחז באיום ואומרים כי הדרישה כעת מתמקדת בהצמדת החוק לתקציב, תוך כדי שהם שוב מאיימים: "אם הגיוס ידחה לקיץ – גם התקציב יידחה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.