החרדים זועמים על הבית היהודי

בעקבות פגישה שנערכה הבוקר בין שרי הבית היהודי לתנועה הרפורמית תוקפים חברי הכנסת החרדים את הבית היהודי: "במקום לגבות את נתניהו- רצים לסעודה עם הרפורמים"

זעם בקרב הנציגות החרדית בכנסת בעקבות פגישה שנערכה הבוקר בין השרים בנט ושקד וכן סגן השר בן דהאן עם חברי התנועה הרפורמית בארץ.

בפגישה הבטיח בנט לחברי התנועה הרפורמית לסייע להם לגבש פשרה שתהיה מקובלת על הנציגים החרדים.

ח"כ יעקב אשר התייחס לפגישה בין הכת הרפורמית לאנשי הבית היהודי,  "מבייש ששרי הבית היהודי במקום לגבות את רוה"מ ששומר על הסטטוס קוו, רצים לסעודת הרפורמים על גבו ע"מ לקושש כותרת. כולנו זוכרים את תרומת הבית היהודי לאחדות העם בסאגת חוק ההסדרה".

מוקדם יותר, תקף הראש״ל הרב הראשי לישראל ונשיא בית הדין הרבני הגדול הרב יצחק יוסף את הבית היהודי," יש להילחם בכל תוקף בכל נסיון פשרה שמשמעותו הכרה מכל סוג שהוא בגיורים פרטיים שלא באמצעות מערך הגיור הממלכתי. לא לצורך נישואין ולא לצורך התאזרחות והכרה לפי חוק השבות", הבהיר הראשל בשיחה עם דייני בית הדין

נסיונותיהם של התנועות הרפורמיות והקונסרבטיביות להכניס בדלת האחורית גויים לעם ישראל ולהביא עלינו את ההתבוללות שכבר גרמו ביהדות העולם לא יצלחו.

על מדינת ישראל, מדינתו היחידה של העם היהודי לשמר את שלמותו של העם ולהילחם בכל תוקף בתופעת ההתבוללות שמביאה בסופו של דבר להשמדתו הרוחנית של העם היהודי.

"אני מחזק את ידיהם של שרי הממשלה וחברי הכנסת שעומדים על המשמר ונלחמים בכל תוקף למען שלמות ואחדות עם ישראל", הדגיש הראש"ל.

כאמור הבוקר נעשתה שיחת גישור בין שר החינוך נפתלי בנט, שרת המשפטים איילת שקד, סגן שר הבטחון הרב אלי בן דהן לבין נציגי הפדרציות היהודיות בארה"ב, מנכל הסוכנות, מזכל הסוכנות, נשיאי התנועות הרפורמיות והקונסרבטיביות ונציגי קרן היסוד.

הפגישה נועדה במטרה לפשר ולגשר על המשבר סביב חוק הגיור וההחלטה על הכותל ולהסביר את דיס האינפורמציה שקיים סביב הנושא.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.