החרדים חוזרים למו"מ – בינתיים כאיום מול לפיד • האם ייצא מזה משהו?

המו"מ הבלתי נגמר מול לפיד ובנט, מביא את הליכוד ונתניהו להקשיח עמדות: גורמים בליכוד מסרו בשעות האחרונות, כי אם לא תהיה בשעות הקרובות פריצת דרך במו"מ עם לפיד, הרי שהם יעזבו אותו ואת סיעתו וינסו להכניס את החרדים, בהסכם כלשהו מול בנט, שיוסכם על כל הצדדים.
בנט, שנפגש הלילה פגישה ארוכה עם נתניהו, כבר מסר בימים האחרונים כי הוא מבחינתו כבר רואה את הבית היהודי בקואליציה, גם אם מר לפיד לא יתכבד ויישב גם הוא אתו על כיסאות הקואליציה. המשמעות: לנתניהו אין שום בעיה לצרף את החרדים במקום לפיד, בהליך מהיר עד מחר בערב.
בינתיים, זו כנראה התקווה הורודה של החרדים אך עדיין לא נראה לעין במישור המעשי, כי ההערכות הן שכן תתגבש איזו עמדה אצל אחד משני הצדדים – הליכוד או יש עתיד – עד מחר בערב, אבל אפילו כאיום לצרף אותם לקואליציה, הנציגים החרדים מוכנים להתפשר במצבם הלא-פשוט.
נתניהו נפגש עם אלי יש פגישות סדירות בימים האחרונים, וייתכן שייצא מזה איזה שהוא הסכם, שיותיר את יאיר לפיד באופוזיציה, להנאת כל הצדדים.
לפני ההודעה הזו של הליכוד, כינה דרעי את הממשלה הבאה כ"ממשלה לבנה ללא חרדים". עתה, אולי זה ישתנה.
ח"כ איתן כבל, מהעבודה, תקף אף הוא היום את המו"מ מול בנט ולפיד ואמר כי "נראה שחוץ מלשמור על תואר 'ראש הממשלה', נתניהו ויתר על הכל ואת ממשלתו ינהלו בפועל לפיד ובנט. ועל פי יכולות הניהול השערורייתיות שגילה במהלך המו"מ הקואליציוני, אולי טוב שכך".

כבל הוסיף ואמר כי "החודש האחרון חשף ביתר שאת את חוסר היכולת של נתניהו לקבל החלטות ואת חוסר הרצון שלו לנהל סדר יום ערכי ואידאולוגי. אזרחי ישראל צריכים להיות היום מודאגים מאוד שזה האיש שאמור לקבל עבורם החלטות בנושאים שיקבעו את עתידם וביטחונם".

האם המפלגות החרדיות תהיינה בסופו של דבר בקואליציה? את זה נדע, מן הסתם, ב-48 השעות הקרובות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.