צפו: גפני הוכתר ליו"ר 'ועדת הכספים' (וידאו) (גלריה)

חוזרים לשלטון: ח"כ משה גפני הוכתר הערב לתפקיד יו"ר 'ועדת הכספים' בהשתתפות צמרת האוצר והמפלגה. צפו

ועדת הכספים התכנסה אמש לישיבה ראשונה בהרכבה הקבוע ואישרה את מינויו של ח"כ משה גפני (יהדות התורה) ליו"ר הועדה.

גפני אמר לאחר האישור, כי "נדון בועדה במצב של תושבי הדרום ונדון בנושא הגז, הכל יהיה פה על השולחן". ראש הממשלה, בנימין נתניהו הצהיר כי גפני הוא האיש הנכון, לניהול הוועדה הזו: "ידידי משה גפני אתה האיש הנכון לניהול ועדה מסובכת כמו וועדת הכספים אין מי שייעשה טוב ממך את המלאכה בוועדת הכספים".

צילום וידאו: ארי קלמן

[vimeo 129460431 w=696 h=392]

בטקס נטלו חלק ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר האוצר משה כחלון, יו"ר ש"ס ושר הכלכלה אריה דרעי וסגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן שהגיע יחד עם כל חברי סיעת 'יהדות התורה' לטקס.

בטקס אף נכחו בכירים ב'דגל התורה' שהגיעו לחלוק כבוד ליו"ר הנכנס, בין היתר נראו: מזכ"ל 'דגל התורה' יעקב אשר, סגר"ע בני ברק מנחם שפירא, ראש מועצת רכסים איצ'ה רייך וחבר מועצת עיריית בית שמש משה מונטג.

בוועדת הכספים תחזיק הקואליציה ברוב שברירי של תשעה חברים מול שמונה לאופוזיציה. בכנסת היוצאת היו לקואליציה 11 חברים לעומת שישה.

באופוזיציה נרגשים מאוד מהחלוקה החדשה, ובטוחים שיוכלו להביך את הקואליציה בוועדה ולשנות החלטות.

לפי המפתח שנקבע, לליכוד יהיו ארבעה חברים בוועדה, לכולנו שניים, וליהדות התורה, הבית היהודי וש"ס חבר אחד לכל אחת. למחנה הציוני יהיו שלושה חברים, לרשימה המשותפת שניים, וליש עתיד, מרצ וישראל ביתנו – אחד כל אחת.

בשל החלוקה החדשה, ליו"ר המיועד משה גפני מחכה עבודה קשה מול האופוזיציה שתוכל למתוח ולהקשות מאוד על הדיונים, ובאופוזיציה מעריכים שמסיבה זו הוא יצטרך לעבוד איתם בשיתוף פעולה.

צילום גלריה: אלי קובין

מינוי גפני לועדת הכספים עם נתניהו +ליצמן+ כחלון+דרעי צילם אלי קובין (10) מינוי גפני לועדת הכספים עם נתניהו +ליצמן+ כחלון+דרעי צילם אלי קובין (11) מינוי גפני לועדת הכספים עם נתניהו +ליצמן+ כחלון+דרעי צילם אלי קובין (12) מינוי גפני לועדת הכספים עם נתניהו +ליצמן+ כחלון+דרעי צילם אלי קובין (13) מינוי גפני לועדת הכספים עם נתניהו +ליצמן+ כחלון+דרעי צילם אלי קובין (14) מינוי גפני לועדת הכספים עם נתניהו +ליצמן+ כחלון+דרעי צילם אלי קובין (1) מינוי גפני לועדת הכספים עם נתניהו +ליצמן+ כחלון+דרעי צילם אלי קובין (2) מינוי גפני לועדת הכספים עם נתניהו +ליצמן+ כחלון+דרעי צילם אלי קובין (3) מינוי גפני לועדת הכספים עם נתניהו +ליצמן+ כחלון+דרעי צילם אלי קובין (4) מינוי גפני לועדת הכספים עם נתניהו +ליצמן+ כחלון+דרעי צילם אלי קובין (5) מינוי גפני לועדת הכספים עם נתניהו +ליצמן+ כחלון+דרעי צילם אלי קובין (6) מינוי גפני לועדת הכספים עם נתניהו +ליצמן+ כחלון+דרעי צילם אלי קובין (7) מינוי גפני לועדת הכספים עם נתניהו +ליצמן+ כחלון+דרעי צילם אלי קובין (8) מינוי גפני לועדת הכספים עם נתניהו +ליצמן+ כחלון+דרעי צילם אלי קובין (9)

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.