המפלגות החרדיות יוצאת לקרב על השבת‎

הנציגים החרדים דורשים להעביר החלטה תקדימית שאוסרת על העירייה לתמוך או לתקצב כל גוף שפתוח בשבת. באם ברקת לא יענה לדרישת החרדים, הם מאיימים לגרום למשבר קואליציוני. {"להפסיק לתקצב את מחללי השבת"}

נציגי הסיעות החרדיות  יוצאים למלחמה כנגד ניר ברקת: הנציגים החרדים דורשים להעביר החלטה שאוסרת על העירייה לתמוך או לתקצב כל גוף שפתוח בשבת. באם ברקת  לא יענה לדרישת החרדים, הם מאיימים לגורם למשבר קואליציוני.

באם ההחלטה אכן תעבור, המשמעות היא שמקומות רבים הפתוחים בשבת  בהם מוזיאון ישראל, גן החיות התנ"כי, בריכת ירושלים – יצטרכו לוותר על התקציב מהעירייה באם ימשיכו לפתוח את שעריהם בשבת .

בשל כך, תיערך הערב פגישה בין  ניר ברקת לראשי הסיעות החרדיות השרים  יעקב ליצמן, דרעי,אורי אריאל וחבר הכנסת משה גפני, בבכדי להגיע להבנות קודם העברת תקציב העייריה.

 

סגן ראש עיריית ירושלים, עופר ברקוביץ' מסיעת התעוררות, אמר כי "דרישת הפוליטיקאים החרדים קיצונית וחסרת כל חיבור למציאות הירושלמית המורכבת. הם אינם יודעים לגלות מנהיגות מכילה וסובלנית, כזו המכירה באוכלוסיות שונות החיות ביחד בירושלים. זהו חוסר אחריות: נתנגד לדרישה זו בכל תוקף". ברקוביץ' הוסיף כי "כשם שהשבת חשובה לחרדים היא חשובה גם לנו, גם אנו מייצגים ציבור דתי. אף אדם סביר ואף בית משפט לא יקבל כפייה שערורייתית שכזו. זוהי פגיעה חמורה בסטטוס קוו ובהסכמות הרגישות עליהן מושתתת העיר שלנו. אני משוכנע שראש העיר יעמוד לצידנו".

"החרדים הבינו שהם חייבים להילחם הפעם על העניין הזה, כי אם הם לא יעשו את זה יש אחרים שיכולים לעשות את זה במקומם", אמר אריה קינג, חבר מועצת העיר לשעבר שפרש בגלל  חילולי השבת.

אהרון ליבוביץ', ראש סיעת ירושלמים, טוען כי "המוזיאונים וגן החיות ימשיכו לקבל השנה תקציב עירוני, כי הם בכלל לא הסיפור כאן. בסביבה של ברקת עושים עכשיו רעש על מוסדות התרבות, כי הם חושבים שככה יוכלו להיכנע לדרישה לסגור את המרכולים והמינהלים הקהילתיים בשבת. אם ברקת והקואליציה שלו חושבים שהם יכולים להמשיך ולרמוס את הציבור המתון בעיר – הם עומדים לקבל תזכורת מצלצלת מהתושבים בעיר. כאן לא אוהבים לצאת פראיירים, ופה יש אפס סלחנות למי שמנסה לעשות סיבוב על גב הציבור".חלף.

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "אין ולא יהיה כל שינוי בסטטוס קוו בירושלים שנהוג בכל השנים לפיו אין תחבורה ציבורית ומסחר בשבת ויש מסעדות, פאבים ופעילות תרבות ופנאי".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ברקת כרגיל מסובב בעצת יועציו הבוגדים את כל הציבור על האצבע

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
  2. חבל שחילולי שבת עבור ל"ג בעומר הם בסדר וכל החסידיות מתעקשות להדליק במוצאי שבת קודש למרות חילול שבת אדיר שהולך להיות

    משה ארנפרוייד |
    הגב