"החרדים יצאו לעבוד – אך נותרו עניים" (וידאו)

עורך 'דה מרקר', גיא רולניק יוצא לברר למה ישראל הולכת ומתרחקת מהעולם בכל המדדים הכלכליים החשובים.מי באמת חולב את הכסף? משק ציבורי מנופח ולא יעיל, מערכת ביטחון שמתנהגת כקבוצת אינטרסים ותקשורת שמשרתת את מוקדי הכוח ולא את הציבור. צפו בפרקים של מגש הכסף שמאיימת להצית את המחאה החברתית {רולניק מזים את השקרים}

ערוץ 8 שאינו כל כך פופלרי השיק את הפרק הראשונים של "מגש הכסף" בצפייה ישירה, הסרטונים שהועברו לצפייה ביוטיוב הגיוע למאות אלפי צפיות ומעוררים מחדש את המחאה החברתית בישראל שעלולה לצוץ לאחר כמה שנים של ייאוש.
מי שמוביל את המערכה הוא גיא רולניק, מפרשני הכלכלה הבכירים והמשפיעים בישראל, ועורך דה מרקר, רולניק יוצא לברר למה ישראל הולכת ומתרחקת מהעולם בכל המדדים הכלכליים החשובים. איך נוצר כאן משק פרטי מהריכוזיים בעולם, משק ציבורי מנופח ולא יעיל, מערכת ביטחון שמתנהגת כקבוצת אינטרסים ותקשורת שמשרתת את מוקדי הכוח ולא את הציבור

בפרק השני מדבר פרופ' ירון זליכה שמסביר למה עזב את משרד האוצר כשהוא מצולק ממאבקים בשחיתות בצמרת המדינה. הוא הפך לאחד המבקרים החריפים של המדיניות הכלכלית בישראל.

רולניק מסביר כי "במשך שנים טיפטפו לנו כי ישראל חיה בעוני בגללל הערבים והחרדים שלא יוצאים לעבוד", אולם מהנתונים האחרונים עולה כי גם החרדים והערבים יצאו בהמוניהם לשוק העבודה ואחוז העוני רק עלה – מה שמלמד כי שעובד נשאר עני, העובד הישראלי הכי חרוץ בעולם המערבי אך אינו מתוגמל על כך כמו במערב .

רולניק מציג נתונים מדהימים על כך ששוק הרכב סגור לתחרות וכי בעולם משלמים 70 אחוז פחות על רכבים וזאת משום שהמדינה גובה מיסים רבים על יבוא רכבים מחו"ל. אותו דבר גם בשוק ייבוא החלב הגבינות ויתר המוצרים שמונהגים על ידי קרטל של 'תנובה תלמה ואסם' , המדינה כמעט ולא גובה מיסים לאותם חברות ששולטים על שוק המזון ובכך סוגרת את השוק לתחרות.

פרק 1

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=ucfNZfRJFNI]

פרק 2

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=E6HqZgWPTT0]

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.