החרדים לאן? גפני: "לא מנהלים מו"מ עם נתניהו" (הקלטה)

המשבר הקואליציוני ואתו האפשרות להליכה לבחירות – ח"כ משה גפני מצהיר: ש"ס 'דגל' ו'אגודה' לא ייכנסו לממשלת נתניהו. "לא נשב עם 'יש עתיד' בשום מחיר". האזינו.

המערכת הפוליטית רוחשת ובוחשת, שבוע נותר להצבעה על חוק הלאום נתניהו מחכה לתשובה מהאופוזיציה האם ימליצו עליו בפני הנשיא במקרה של פירוק הממשלה והליכה לבחירות.
[alooma ref="60dddfad4b6a434f773d2fa1fb7b89b9.mp3" src="1" autoplay="0" pid="0"]
נתניהו פנה כמה פעמים לראשי הסיעות החרדיות גפני, דרעי וליצמן בניסיון לצרפם לקואליציה הנוכחית אך התשובה הייתה שלילית. כעת, ההצעה של נתניהו כי יתחייבו להמליץ לנשיא בעדו ואז יפרק את הממשלה יש גורמים במפלגות החרדיות שתומכים בהיענות בחיוב להצעת נתניהו, מנגד גורמים אחרים מתנגדים בעת הזו לחבירה לנתניהו.

ח"כ משה גפני הצהיר הבוקר בראיון לתחנת הרדיו 103 כי לא מנהלים מו"מ ישיר מול נתניהו. "לא דיבר איתנו לאחרונה, אך כמה חודשים נתניהו מדבר על כך שרוצה את החרדים בקואליציה ואנחנו סירבנו".

"לקחו פה ציבור גדול בישראל והכו בהם ללא רחם אנחנו לא מתייצבים ואומרים תודה רבה שנתת לנו מכות, אנחנו רוצים להוכיח שהחרדים יודעים להיות באופוזיציה עד הסוף. ש"ס אגודת ישראל ודגל התורה מתואמים בהחלטה משותפת לא להיכנס לקואליציית נתניהו, לא מנהלים אתו מו"מ הגיע ההצעה מכל מיני שליחים אנשים בכירים במערכת הפוליטית". הוסיף גפני.

"אם אחרי הבחירות ייווצר מצב של קואליציה נגד נתניהו אנחנו נלך נגדו, אך לא נלך עם יש עתיד לא נשב איתם בשולחן משותף. מפלגה שפגעה כל כך הרבה בתורה ובציבור מוגדר ואף מראים את זה במעשיהם לא נשב לצידם".

ע"פ רוח הדברים הנשמעת מדבריו של גפני נשמע כי דעתו נגד כניסה לקואליציית נתניהו כעת ואין כעת הבטחה לנתניהו כי ימליצו עליו בבחירות הבאות. מנגד, ח"כ יעקב ליצמן פועל בחזית הרבנים והאדמו"רים לבדוק אפשרות של כניסה לקואליציה, בימים האחרונים ביקר ליצמן אצל מרבית חברי מועצת גדו"ה של 'אגודת ישראל' בין היתר אצל האדמו"רים מגור, בעלזא, צאנז, ויז'ניץ, בויאן וביאלה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. חייבים עכשיו ומיד “לשפר הצניעות” “הצניעות אפ’ אצל החרדים בוכה בשמים” יש לנו עצה לכל בת מלך מלכי המלכים הקב”ה. אני מדברת בכאב גדול פנימית! נא “בת מלך” תכבדי את עצמך – וגם הסביבה תכבד אותך יותר!!! איך אני יודעת שצריכים לשפר הצניעות? ושהצניעות שלנו צריך תיקון גדול? בגלל, כשאני הולכת להתפלל, וברחוב ואני רואה את כל הפאות המסולסלות, ואת הבגדים הצמודים והפרוצים ביותר, (שמושכים העין) וכל חלקי הגוף בולטים!! כן אני יכולה להעיד שאני רואה “כל” חלקי הגוף בולטות, אפ אחד לו בתביישת, אפילו מחלק גדול מנשי החרדים, אז מה אם הגוף מכוסה.. אבל איפה הצניעות שלנו! איפה רבונו של עולם בלב שלנו? איפה הקשל בלב שלנו לקב”ה? איפה ההרגש שלנו? איפה היראת שמים שלנו? איפה שרה באוהל? איפה הצניעות של אשה כשרה- יראת ד’? איפה שקר החן והבל היופי? זה מזעזע!!! תגידו לי, איך השם יתברך יכול לראות ולסבול את זה, איך הקב”ה יכול לקבל תפלותינו? ועוד מי דורש מהנשים האלולהתלבש בפריצות שפולה נורא כזאת? מי דורש? התשובה: הנשים תמימות, שטוענות “אני עושה את זה בשביל בעלי” ועל זה ד’ מאוד כועס עכשיו, זה הבושה הכי גדולה לחרדים שהבעל לא שומר את העינים שלו ומסתכל ברחוב בנשים פרוצות, ורוצה שאשתו תתלבש {יפה} (דהיינו שהיא תתלבש כ-ז-ו-נ-ה כשאר נשי חרדים, עם חצאיות מיני חולצות צמודות…) שמושכת העין של בחורי חמד, ואברכים, בושה!!! אלף אלפי פעם!!! אני פשוט מזועזעת שהשם ישמור את כל עם ישראל וכולם יזכו לעשות תשובה שלמה באהבה ובשמחה ובאחדות.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב