"החרדים לא רוצים שירושלים תהיה חרדית"

ח"כ רחל עזריה על סערת 'יס פלאנט': "החרדים לא באמת רוצים להפגין. החברה החרדית הולכת ומתמתנות – וטוב שכך"

סערת 'יס פלנט': ח"כ רחל עזריה מתייחסת להפגנות נגד פתיחת המתחם בשבת האחרונה ומכנה אותן "מחאה מינורית".

בפוסט שהעלתה לעמוד הפייסבוק שלה כותבת עזריה: "ירושלים בוערת! זועקים הפשקוילים במאה שערים נגד חילול שבת בעקבות פתיחת בתי הקולנוע "יס פלאנט".

באמת היה חם בירושלים, אוגוסט אתם יודעים. אבל העיר לא בוערת. ממש לא. ובטח שלא בגלל פתיחת מתחם הקולנוע. זה חלק מאיזון עדין, ומרקם שהולך ומתהווה בירושלים. עיר מגוונות מאוד, עם קבוצות שונות בעלות צרכים אחרים.

המקום הזה בדיוק עושה את העבודה. מתחם הקולנוע נמצא בשכונות חילוניות, הוא קרוב למתחם התחנה, שגם פתוח בשבת, ומשרת את תושבי העיר החילונים שרוצים קולנוע בשבת. ואני גאה שהייתי מבין הפועלים לאישור המתחם בועדת התכנון והבניה".

עזריה, שהיתה חברת מועצת העיר והתפרסמה "בזכות" עימותיה עם הנציגים החרדים, מוסיפה: "ההפגנה השבת הייתה מינורית, כשהחרדים רוצים להפגין הם יודעים איך לעשות את העבודה ולשתק את העיר. אבל הם לא באמת רוצים להפגין.

רבים מהם מבינים כבר שירושלים לא תהיה חרדית, ויותר ויותר חרדים גם לא רוצים שהעיר תהיה חרדית. כי החברה החרדית משתנה ומתמתנת. וטוב שכך.

אז יש כאלה שצועקים עכשיו בקול, אבל זה לא יחזיק מעמד. וככל שנקטין את הבמה למתנגדים, כך ייטב".

"אגב, כאישה דתיה, אני לא אלך לקולנוע בשבת, אני בבית הכנסת ובבית עם חברים ומשפחה. אבל אני מאמינה שלכל אחד ואחת יש את הזכות שלו ושלה לנוח בשבת באופן שבו הם מעוניינים.
כי שבת הוא יום המנוחה בחברה שלנו, ביהדות ובמדינת ישראל", מסיימת עזריה.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. זה התכוונו גדולי ישראל שהד"לים יש בניהם שגורמים לגשר חד סתרי.

    נחמן |
    הגב
  2. תודה, הוצאת לי את המילים מהפה. ירושלים תהיה עיר חילונית! ולא חסר לי משתפי"ם להמשיך ולשמור על "הססטוס קוו"

    ניר ברקת |
    הגב