החרדים לממשלה: 'אגודת ישראל' נענתה לבקשת נתניהו ב'דגל' ממתינים להכרעת הגראי"ל (הקלטה)

ב'אגודת ישראל' נענו לבקשת נתניהו כי יבטיחו להמליץ עליו בפני הנשיא. 'דגל התורה' ממתינה להכרעת מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן.

אתמול פורסם כי בימים האחרונים הציע ראש הממשלה עסקה לראשי מפלגות יהדות התורה וש"ס – הם ימליצו עליו להרכיב את הממשלה הבאה והוא מצידו יכריז על בחירות מוקדמות.

הפיתוי מבחינת המפלגות החרדיות הוא ברור: לקצר את השהות באופוזיציה, וחשוב לא פחות – לקצר את הקדנציה של לפיד כשר האוצר. ישנם מספר גורמים בכירים במפלגות החרדיות שתומכים בהיענות להצעתו של נתניהו.

ע"פ הדיווח של העיתונאי יעקב ריבלין, סיעת 'אגודת ישראל' הסכימה סופית להתחייב לתמוך בנתניהו אחרי הבחירות על פי תנאים שסוכמו בין הצדדים. ב'דגל התורה' ממתינים להכרעת מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן.

היענותה של 'אגודת ישראל' בחיוב באה לאחר סבב פגישות של ח"כ יעקב ליצמן עם מרבית חברי המועצת של אגודת ישראל בימים האחרונים.

בראיון ל'קול ברמה' אמר יעקב ליצמן כי "הייתה הצעה להיכנס לממשלת נתניהו ודחינו אותה כרגע לא נצטרף לאף ממשלה אני יעשה הכל בשביל להפיל אותה"

האזינו לראיון המלא

ליצמן הסביר את פשר התנגדותו להיכנס לממשלה הנוכחית: "אני סוחר, הם אכלו שנה וחצי עשו הכל עם הכספים יש חור גדול, כעת הם רוצים שניכנס לממשלה בעוד כמה חודשים נלך לבחירות ואנחנו נשלם את הקיצוצים שלהם, זה טיפשי להיכנס לקואליציה כעת".

במידה ויהיו אחרי הבחירות שני גושים האחד בראשות נתניהו והשני בראשות הרצוג, "אני לא שולל את הרצוג כראש ממשלה, בכנסת מדברים כולם עם כולם אך לא מדברים על שום הסכמים כרגע". כך ליצמן.

 

גורמים באגו"י משוחחים הערב עם 'קוקר' ואמרים כי אמנם נערכו התייעצויות אצל גדולי התורה אך עד כה לא גובשה הסכמה בקרב הסיעה על היענות בחיוב לבקשת נתניהו.