"החרדים מדברים ולא עושים מספיק בשביל השבת"

השר אורי אריאל בשיחה עם כתב 'אקטואליק' מתייחס למשבר השבת וע"כ שבאופן תמוה החליטו המפלגות החרדיות להדיר את הבית היהודי ממלחמות השבת, ועל הדרישה לביטול מתווה הכותל והגשת בג"צ בעניין 

משבר השבת של המפלגות החרדיות מול ראש הממשלה נמצא בכותרות כבר מיום שני האחרון, זאת לאחר הישיבה המשותפת שנעשתה בין ש"ס ליהדות התורה בה הוחלט לבקש מראש הממשלה למנוע את חילולי השבת ההולכים וגדלים, שנעשים בחסות משרדי הממשלה השונים.

ראשי המפלגות בחרו להדיר באופן תמוה את מפלגת 'הבית היהודי' מכל מלחמת השבת שהם מנהלים כנגד הממשלה, לצורך הבנה מדוע כך הם הדברים פנינו אל שר החקלאות אורי אריאל מהבית היהודי ושאלנו על כך.

"החרדים לא פנו אלינו ולא ביקשו שנצטרף לכל עניין השבת, זה ממש תמוהה בעיניי אבל אנחנו תומכים בהם מהצד בכל מה שקשור לשבת ומקווים שהם יצליחו לשנות" אמר אריאל לאתר 'אקטואליק' והוסיף "לדעתי השרים והחכי"ם החרדים לא עושים מספיק בעניין השבת, הם יודעים טוב מאוד מה צריך לעשות וכבר אמרתי להם את זה בעבר, אך אולי זה לא כ"כ חשוב, בכל אופן אם הם היו מבקשים מאתנו היינו תומכים ומסייעים".

שאלנו את השר אריאל על מתווה הכותל שמגיע גם כן לסדר היום ומאיים על הממשלה לא פחות ממשבר השבת, הוא אמר כי "כבר אמרתי בעבר שהמתווה גרוע וצריך לדרוש מראש הממשלה לבטלו, אני וחבר סיעתי כבר אמרנו את זה השבוע, ואני אומר חד משמעית שאנו דורשים לבטל את המתווה, אך כמובן ישנה בעיה כי מתוך שרי בית היהודי רק אני הצבעתי נגד המתווה, ואם זה היה שונה היה יותר קל להשפיע על נתניהו".

לסיום אמר אריאל כי "אנו בודקים את כל האופציות לבטל את מתווה הכותל, ונבדקת האופציה להגשת בג"צ בעניין, ישנם מספר עמותות שמתכננות לעשות זאת ואנו נתמוך בהם".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.