"החרדים מזייפים בבחירות וגדולי החרדיים אינם מונעים זאת, כביכול מותר לרמות כדי לשרוד"

רב בישיבת 'ניר עציון' הרב אמנון בזק, המשתייך לזרם הדתי-לאומי כותב היום בדף הפייסבוק שלו "שוב ושוב מתגלים זיופים בבחירות במגזר החרדי, מבלי שאיש, כולל גדולי הפוסקים החרדיים, יקדיש מאמץ למנוע את התופעה המוכרת".

את הדברים הוא אומר על רקע פרשת הזיופים בבית-שמש ועל החלטת בית-המשפט שיש לקיים בחירות חוזרות "ההנהגה החרדית עסוקה במאבק נגד החלטת בית המשפט לבטל את הבחירות בבית שמש, ובכך היא מחמיצה את השאלה המרכזית בכל העניין: מדוע שוב ושוב מתגלים זיופים בבחירות במגזר החרדי, מבלי שאיש, כולל גדולי הפוסקים החרדיים, יקדיש מאמץ למנוע את התופעה המוכרת במקום להעניק לה הסכמה שבשתיקה".

לדעתו יש שלושה גורמים שמשפיעים על כך "ההתייחסות הבעייתית מצד עצמה לנבחר ציבור כמי שאמור לפעול בראש ובראשונה למען אינטרסים מגדריים יצרה תלות בלתי-סבירה בתוצאות הבחירות, וממילא המטרה מקדשת את האמצעים גם כאשר ה'מצווה' באה בעבירות חמורות, וכפי שהתבטא פעם עסקן ציבורי: "בשביל תורה מותר לרמות".

הגורם השני אותו מייחס בזק לתופעה זאת היא "המנטליות הגלותית שעל פיה מותר ליהודי לרמות את הפריץ כדי לשרוד המשיכה להתקיים גם במדינת ישראל, כשבתפקיד הפריץ הפעם – מדינת ישראל על מוסדותיה השונים".

בנוסף לכך וכגורם שלישי הוא מציין את "קהות החושים מסוימת לגבי מיקומו של המוסר הטבעי בתוך המערכת. כמו לגבי נושא השירות הצבאי, גם כאן השאלה המוסרית הכבדה והמודעות לחילול השם שנגרם אינן משמשות מרכיב משמעותי במרחב הציבורי".

לדעתו, הציבור החרדי צריך להשכיל ולהעלות מעל המחשבה מי יהיה ראש העיר בית שמש ולהילחם בתופעה של שקר ומרמה שגורמים לחילול ה'.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. רב חרדי מאשים: הדלי"ם אלימים בגלל מנטליות מליטריסטית.

  נראה, ששלושה גורמים מרכזיים עומדים מאחורי תופעה זו
  1.מרוב להיטות הלאומנית ליישוב הארץ, המטרה מקדשת את האמצעים גם כאשר ה'מצווה' באה בעבירות חמורות, וכפי שהתבטא פעם עסקן ציבורי: 'בשביל תורה מותר להתפרחח'.
  2."המנטליות הלאומנית שעל פיה מותר ליהודי לגזול את הגוי כדי לשרוד מתקיימת במדינת ישראל, כשבתפקיד הגוי הפעם – כל האנשים שאינם חושבים כמונו"
  3.הלאומנות המטריאליסטית, יצרה כהות חושים ביחס למוסר הטבעי, שאינה משמשת מרכיב משמעותי במרחב הציבורי.

  בסיום דבריו, כותב הרב החרדי כי "השאלה האם אחת ולתמיד ישכיל הציבור הדל"י להיאבק בתופעה הפסולה של שקר ומרמה הגורמים לחילול שם שמים, חשובה הרבה יותר מאשר שאלת יישובה של גבעה זו או אחרת"

  כל הפוסל במומו פוסל |
  הגב
 2. הרב אמנון בזק צודק מאה אחוז. ראוי לרבנים החרדים להקשיב לו ולפעול כדבריו. מי שמתרגל לרמות את המדינה בסוף ירמה את חבריו, את משפחתו ואת עצמו. חוץ מזה ומעל הכל רמאות שנואה על הקב"ה וכל נביאי ישראל תלו בה את החורבן ואת כל הדברים שקרו ל"ע לעם ישראל.

  יוסי כ. |
  הגב