החרדים מככבים בסרטון של 'אור ירוק' (וידאו)

עמותת "אור ירוק", יוצאת למלחמה בקטל בדרכים ועל הדרך הוא מפרסמים סרטון שבו מככבים ילדים חרדים וערבים. {על הגג ובתא המטען }

עמותת "אור ירוק", יוצאת למלחמה  בקטל בדרכים ועל הדרך הוא מפרסמים סרטון שבו מככבים ילדים חרדים וערבים. בסרטון ניתן לראות מקרים נדיריםשתועדו על ידי העמותתה, בין היתר ילדים שנוסעים ברכב פרטי עם גג נפתח – כשהם מציצים מהגג ומהחלונות במהלך הנסיעה, ילדים שיושבים בחלק האחורי של רכב מסחרי – וילדים שנדחסים ברכב שיש בו רק 5 מקומות ישיבה.


החרדים מככבים. | צילום: אור ירוק

עוד נראים בתמונות,  3 ילדים קטנים שרועים על חלק המתכת שמורכב על גג של רכב – בזמן הנסיעה, ילדה שוכבת בחלק האחורי של מכונית – מעל למושבים האחוריים, כשהיא צמודה לזגוגית האחורית של הרכב וילדים קטנים שהורכבו באופן שאינו בטיחותי על אופנוע ואופניים חשמליים.

 

עמותת אור ירוק  פרסמה דוח שבו עולה נתון מדאיג אף יותר: מדינת ישראל נמצאת במקום הראשון בשיעור הילדים ההרוגים מתאונות דרכים. ארגון IRTAD בחן את הנתונים של 28 המדינות החברות בארגון ובהם עולה כי ממוצע הילדים ההרוגים מתאונות עומד על 3.2% מסך כל ההרוגים. אחוז הילדים ההרוגים מתאונות דרכים בישראל הוא 10.8% – כמעט פי שלושה יותר מאשר הממוצע.

 

"אנשים לא מפחדים להסיע את הילדים שלהם כמו בעולם השלישי – לא חגורים, יושבים על הברכיים, זרוקים בתא המטען או על הברכיים", אומר מנכ"ל עמותת "אור ירוק", שמואל אבואב. "זו התוצאה הישירה לכך שכמעט ולא רואים ניידות משטרה בכבישים ונהגים לא חוששים להיתפס. רוב הילדים שנפגעים בתאונות דרכים, נפגעים ברכב ולכן חגורת בטיחות יכולה לעשות את ההבדל בין חיים ומוות. המשטרה חייבת להגביר את האכיפה כנגד מי שמסיע ילדים בלי חגורה ומסכן את החיים שלהם, גם בשכונות וגם בישובים פריפריאליים. אכיפה מתריעה תמנע את הילד ההרוג הבא".