החרדים מתנתקים: מגעים ראשונים להקמת ספרי יוחסין

החרדים מממשים את האיום: לאחר אישור חוק הגיור החלו מגעים להקמת ספרי יוחסין. הבוקר ביומונים: מתקפה נגד מפלגת 'הבית היהודי' והעומד בראשה

מגעים ראשונים לניהול 'ספרי יוחסין' לציבור החרדי נרשמו אתמול (ראשון) לאור החלטת הממשלה לאשר את חוק הגיור החמור שיביא להתבוללות חמורה בישראל.

אישים רבניים החלו אתמול בהתייעצויות מקיפות ובבדיקה מקרוב של תהליכים אלו, אשר בלית ברירה יגרמו לקרע חמור ולפילוג עמוק בעם ישראל שיהיו להם השלכות כבדות משקל לדורות, כך דווח הבוקר בשלושת היומונים 'יתד נאמן', 'המבשר' ו'המודיע'.

למרות ההפצרות הרבות והקריאה להתעשת ברגע האחרון ולמנוע אסון לאומי, החליטה הממשלה בישיבתה השבועית לאשר את חוק הגיור, לפיה, יפתחו אזורי הגיור בכל רחבי הארץ, כך שכל מועמד לגיור יוכל לבחור בכל רב שירצה בכדי שיאשר את גיורו. התוצאה ההרסנית של חוק זה היא הוצאת הגיור מבתי הדין הפועלים לגייר עפ"י הלכה היהודית והמסורה, והעברתם ל'רבנים' מקילים יותר.

פרצה חמורה ביותר שתביא ללא ספק להתבוללות נוראה ר"ל. בעד הצעת המחליטים הצביעו כל שרי הממשלה שהשתתפו בהצבעה מלבד יו"ר האיחוד הלאומי, שר השיכון אורי אריאל, אשר הצביע נגד ההצעה.

כזכור, מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל דנה בחוק הגיור המתגבש בכנסת. חברי הכנסת החרדיים שנכחו באולם פרשו בפני האדמו"רים את עיקרי החוק המתגבש.

בתום הדיון הבהירה מועצת גדולי התורה החסידית כי תישקל פתיחת ספרי יוחסין במידה וחוק הגיור יאושר במתכונתו הנוכחית.

ח"כ משה גפני (יהדות התורה) תוקף את התנהלות הממשלה בעקבות אישור החוק. "אל סדרת ההרס שהממשלה הזו עושה בכל התחומים מצטרף נושא הגיור, כאשר לכל חברה ומועדון בעולם צריך יותר קריטריונים מאשר קבעו כאן בנושא הגיור".

"הממשלה הזו הפכה את הנושא של עם ישראל לדבר סחיר פוליטית והפוליטיקאים חושבים שיקבלו על כך מנדטים. בכל נושא במדינה כדי לקבל שירות ממשלתי, הדבר צריך להיעשות בעיר המגורים ורק פה שמדובר בתהליך דתי – איש הישר בעיניו יעשה. מדובר בהרס העם היהודי. המתגיירים שחלק ניכר מרבני ישראל בארץ ובעולם לא יכירו בגיוריהם, וייפגעו מכך, לא יסלחו לממשלה הזו על החלטתה. נפעל בעתיד בעז"ה לשנות את ההחלטה החמורה הזו".
ח״כ מאיר פרוש הגיב: ״היהדות החרדית בוחנת את נתניהו במבחן התוצאה, הממשלה בראשותו, אישרה הקלות בגיור שמובילות לקרע ופילוג בעם. אם נתניהו היה נחרץ, לא הייתה עוברת החלטת ממשלה כזו. הכול זה מס שפתיים״.

יו״ר ש״ס אריה דרעי הגיב: "האצבעות שהורמו היום בעד חוק הגיור ממשיכים את מדיניותה הרופסת של הממשלה בקלקול כל דבר הן בנושאים חברתיים והן בנושאי דת ומדינה. החלטת הממשלה פוגעת בראש ובראשונה במתגיירים שבתי דין רבים בארץ ובעולם לא יכירו ביהדותם. ממשלת ישראל מוליכה שולל את המתגיירים הללו, לא טובתם של המתגיירים מעניינת את הממשלה אלא הישרדותם של היושבים בה".

ח"כ אייכלר: "הממשלה האנטי דתית הכתימה את גרי הצדק והחשידה אותם בגיור מזויף. היא ניצחה את הציבור המסורתי הרוצה גיור כהלכה. מאות אלפי הגויים יתבוללו בקרב צאצאיהם ויהיה זה באשמת ממשלת הזדון".

ח"כ ליצמן על חוק הגיור: "מדובר בפגיעה חמורה בצביון המדינה, הממשלה ובנט בראשה רשמו הידרדרות מבישה. זו סטירת לחי למונח מדינה יהודית שתכה גלים בעולם היהודי כולו".

הרבנות הראשית גם היא הביעה התנגדות לחוק הגיור: "יש בה משום הונאת הגר והיא תגרום עוול למתגיירים", אמר הרב הראשי הספרדי יצחק יוסף שהוסיף כי הוא יבקש לקיים דיון בנושא בישיבה הקרובה של מועצת הרבנות הראשית לישראל

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.