חוק המתאבדים של שלח: החרדים זועמים: "ממשלת ישראל משילה מעצמה כל סממן יהודי"

אין גבול: הצעת חוק "מוות במרשם רופא"של עופר שלח מיש עתיד התקבלה לפני מספר דקות ברוב קולות בוועדת השרים – סערה פוליטית.

ממשלת לפיד חוצה קווים אדומים:  הצעת חוק "מוות במרשם רופא"של עופר שלח מיש עתיד  התקבלה לפני מספר דקות ברוב קולות בוועדת השרים. הצעת החוק קובעת, כי חולה המוגדר "נוטה למות" על פי החוק הקיים, יוכל לקבל מרשם לסם מרדים במינון ממית מבלי שהרופא יישא באחריות פלילית לנתינתו. חוק זה ייתן לחולה מידה של ברירה ושליטה בחייו. לטענת עופר שלח: "זו בעיה שעל החברה להתמודד איתה, והצורך בכך גדל ככל שתוחלת החיים מתארכת והטכנולוגיה הרפואית משתפרת. 'חוק המוות בכבוד', כפי שהחוק מכונה במדינות בארה"ב בהן כבר הונהג, מעניק לחולה מידה של שליטה בחייו גם בימיו האחרונים, שיש בה עצמה כדי לסייע בהתמודדות עם הסבל. הוא גם מקל על הדילמה החוקית שרופאים רבים נתונים בה, ומשפיע לטובה על תחושתן של המשפחות ועל חייהן ביום שלאחר הפרידה מיקירן. זהו חוק מתקדם, שיעמיד את ישראל בשורה הראשונה של המדינות הנאורות".

תגובות שליקט כתבנו הפוליטי: אבי שיף 

הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, הביע הערב (ראשון) את התנגדותו לחוק, לדברי הרב לאו, לרופא ניתן תפקיד לרפא, וכשאינו יכול לרפא "אין לו רשות להמית. מותר לתת משככי כאבים גם אם בהצטברותם תתקרב שעת המוות, אך לא להמית", אמר

ח"כ מקלב הגיב:  "ממשלת ישראל בהרכבה הנוכחי השילה מעצמה כל סממנים ערכיים ואישור הצעת החוק הינה איבוד הזהות היהודית הבסיסית, זהו וידוא הריגה לזהות היהודית של ממשלת ישראל". בדבריו הוסיף "עשרות שנים ממשלות ישראל לדורותיהם לא שינו את החוק הקיים האוסר המתתו של אדם ואלו כאן הדברים עוברים בקלות כה רבה. הדברים מקוממים כשלעצמם! הממשלה הנוכחית פוגעת בכל חלקה טובה ביהדות החל בלימוד התורה וממשיך בדברים הבסיסיים ביותר בפגיעה בקדושת החיים. בל נשכח את העובדה שחוק זה עובר בהרכב בו נמצאת סיעת הבית היהודי בממשלה. האם כגרועים שבגויים משולה ממשלת ישראל? על זה מצינו "שישראל יורדים, יורדים הם מטה מטה".

החכי''ם החרדים מוזס אייכלר גפני יהדות התורה צילם שיף

חכ מוזס על אישור חוק המתת חסד:  שוב הוכיחה הממשלה כי יש לה מטרה אחת בלבד:  עקירת כל ערך יהודי. איבדו את הערך לקדושת החיים שייחד מאז ומעולם את העם היהודי.

ח"כ יעקב אשר בתגובה על אישור חוק המתת חסד של עפר שלח בועדת שרים: "ממשלת ישראל חצתה היום עוד גבול וממשיכה את מלחמתה בקדשי ישראל ע"י פגיעה בערך קדושת החיים, הגיע הזמן לעשות המתת חסד לממשלה הרעה הזו".

 חבר הכנסת ליצמן, לשעבר סגן שר הבריאות הגיב:"חוק הנוטה למות שאושר היום בוועדת השרים,מהווה בושה לספר החוקים של מדינה יהודית. מדינת ישראל, הפכה היום את הרצח להליך חוקי ומקובל. מדובר באיבוד ערכי של הממשלה שאישרה פגיעה בקדושת החיים, שהינה ערך עליון בעם היהודי בכל הדורות".
ח"כ אלי ישי: "חוק המוות בהובלת סיעת יש עתיד הינו חלק ממסכת חוקים המבקשים לאבד את זהותה של מדינת ישראל כמדינת היהודים. בכל יום ראשון ובהתאם לתוצאות הסקרים בעיתוני סופ"ש עדים אזרחי ישראל להצעות חוק פופוליסטיות נוספות מבית מדרשם. תקוותי כי ראש הממשלה יתעשת וירים תמרור עצור לילדי קייטנת "יש עתיד" ולמדריכם"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.