החרדים נגד יהב: "טיפול שטחי ויחצני"(גלריה)

ריבוד קוסמטי למשבר הסגנות בחיפה? התושבים החרדים זועמים: "יהב שוב מייצר מצגי שווא בטיפול יחצני ושטחי בבעיות הכביש המרכזי, דורשים טיפול מקיף בכל הנדרש" {משבר הסגנות}

מזה קרוב לחודשיים שמשבר הסגנות בחיפה מעסיק את כלי התקשורת, שנחשפו מפעם לפעם למה שמתחולל מאחוריו: קהילה חרדית שמתפתחת בקצב מהיר במיוחד ועירייה שנמנעת מלספק לה את הנדרש. המצב המחפיר הבולט בשכונות החרדיות בחיפה, הוא רק זווית אחת לכך.

האם היו אלו הפרסומים הרבים שגורמים ליהב לנסות ולהציג תדמית של חובב חרדים ודואג לרווחתם? בקהילה החרדית בטוחים שכן. לפני כעשרה ימים פורסמה תכנית של העירייה לריבוד רחוב מיכאל, רחוב העסקים הראשי של שכונת הדר והציר המרכזי של האזור החרדי, המתפתח בקצב מואץ. הרחוב כיום מוזנח ביותר וסובל משרשרת מפגעים חמורה החשופים לעיני כל.

"לאחר ארבעים שנה בהם לא טופל הרחוב כלל נזכרה עיריית חיפה לבצע טיפול קוסמטי ומיותר בכביש, מבלי להעלות בדעתה להשקיע את הנדרש לשיקום הרחוב, הנמצא במצב קטסטרופלי" אומרים תושבי הרחוב ל'קוקר'.

"כל מי שמבקר ולו לדקה וחצי ברחוב מיכאל רואה את הנדרש: שיקום נרחב ומלא תוך החלפת תשתיות ניקוז, הסדרת חניות, מסתורי אשפה, תאורת רחוב, רצועות גינון, והסדרי בטיחות כנדרש לרחוב מיכאל הסואן. במקום זה מתבצע אך קרצוף וריבוד לצורכי נראות ולצורך יחסי ציבור, כמיטב המסורת לה הורגלנו". אומרים התושבים.

לכידה

בתמונות שהגיעו לידי כתב 'קוקר' ניתן לראות דוגמא אחת למצבו של הרחוב כפי שהוא נראה בחורף: הצפות ענק באופן קבוע (ציר מיכאל שוכן בירידה המנקזת אליה את כבישי ארלוזרוב-גאולה הסמוכים) ושיבוש רצוף של חיי היום-יום. העבודות המתבצעות, כאמור, מדלגות כליל על שלב התשתיות – למשל – ואף 'קוברות' את התשתיות הפגומות במעטה נוסף אשר יקשה על הטיפול בהן, בבוא ההחלטה. 
  
השבוע, עם תחילת העבודות נדרשו תושבי האזור להימנע מלהחנות את רכבם בשעות הלילה כדי לאפשר את ריבוד הכביש. יוזמות שונות של התושבים הזועמים הביאו לכך שרבים הגיעו להחנות את רכבם ולדאוג למקסימום רכבים ברחוב כדי שלא לאפשר את ביצוע העבודות עד לשיפור והגדלה של היקפן, אלא שכוחות משטרה שהגיעו למקום ואיימו בגרירה הרכבים מנעו את המשך המחאה.  

עם פרסום העבודות פנה חבר המועצה ויו"ר שס"ג הרב מיכאל אלפר לראש העיר במכתב מפורט, ולאחר שלא נענה – בהודעה הבאה: "לצערי העבודות המתבצעות ברחוב מיכאל במתכונת הנוכחית אינן תואמת את הצרכים ולא פותרות את המצוקות בגינן דרשנו את שיקום הרחוב , למקום דרוש שיקום הוליסטי לאחר ארבעים שנה".

אלפר הוסיף: "הבעיות ברחוב נוגעות דווקא להולכי הרגל ובטיחותם, שכבה נוספת של אספלט שלא נצרכת לא תועיל מאומה למצבן של המדרכות שלהפתעתי גם הם לא נכללו בתוכנית הביצוע, גם לא תפתור את נושא הסדרת החניה כמו גם נושא התאורה ומיקום עגלות האשפה , ועוד … אנא הנחייתך לביצוע העבודות במתכונת המבוצעת בשאר חלקי העיר. יחד עם תושבי השכונה אודה לך על כך". לדברי תושבי השכונה, עד לרגע לא זה התקבלה מראש העיר תשובה המניחה את הדעת".

WhatsApp-Image-20160719

WhatsApp-Image-20160719 (1)

WhatsApp-Image-20160719 (2)

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.