החרדים נרשמו למכרז, והוא הוארך בחודש כדי להביא את החילונים

מכרז חדש לשיווק קרקעות בצפת אליו נרשמו חרדים רבים, נדחה בחודש. הטענות: נדחה כדי להביא את החילונים

זה לא סוד שהעיר צפת מתחרדת בקצב מהיר. עוד ועוד קהילות וחסידויות מכל הזרמים מגיעות לגור בצפת. גם אם ישנה אמנם עליית מחירים בערך הדירות, עדיין המחיר נחשב לזול מאד לעומת דירה במרכז.

מצפת קיימים לא מעט קווי תחבורה ציבורית למרכז, קווים המשרתים את הזוגות הצעירים החרדים הרבים בעיר שבזכות התחבורה הזמינה יכולים לנסוע להורים לשבתות.

רוב חברי המעוצה בצפת הם חרדים ודתיים, ובעיר יש אפילו לא מעט נציגים חרדיים שכבר החלו לתכנן כיצד בבחירות המקומיות המתקרבות, הציבור החרדי יריץ מועמד חרדי שיהיה מוסכם על כלל האוכלוסייה.

כאן יש לציין כי בבחירות המקומיות האחרונות רץ מועמד חרדי לראשות העיר בשם הרב שלמה חדד, שקיבל רבים מהקולות של הציבור החרדי, אבל הפסיד לבסוף – גם בגלל שהציבור החרדי לא היה מאוחד כולו סביבו.

אלא שכעת, לטענת עסקנים בעיר, יש מי שרואה את התחרדות העיר לגמרי לא בעין מבורכת.

בחודשים האחרונים, יצאו לשיווק בצפת קרקעות לבניית ווילות בשיטת "בנה ביתך", שיווקים בו כל תושב יכול להתמודד בכדי לזכות בשטח קרקע לבניה.

הציבור החרדי ערך ערבי הסברה וכנסים בצפת, כדי שיירשמו כמה שיותר חרדים, וכך באמת קרה.

מי שנשא דברים באחד מהכנסים הללו, הוא יועץ משכנתאות בכיר מהצפון, רועי לוגסי.

לוגסי מספר ל'אקטואליק': "הייתי שם בכמה כנסים שערכו אברכים במקום. הסברתי להם על הפרויקט ואיך אפשר לקבל משכנתא בתנאים טובים. ועוד נקודות שחשובות מאוד לציבור החרדי. עזרתי לאנשים בהסבר איך להירשם בצורה הטובה ביותר. הרגשתי שהציבור החרדי התעורר ורוצה רמת חיים גבוהה במחיר שפוי וזה ההזדמנות שלהם".

צפו בוידאו מאחד הכנסים:

עד כאן הכל טוב ויפה. אלא שבשיחה שערכנו עם עסקן חרדי בכיר בעיר, נאמר לנו כי המכרז היה אמור להיסגר ביום חמישי האחרון, אלא שפתאום החליטו לדחות את המכרז ל-19.9, כלומר בעוד חודש וקצת. "ולמה דחו את סגירת המכרז?", אומר לנו העסקן, "רק בגלל שבעירייה קלטו שרוב המתמודדים הם מהציבור החרדי. לכן הם דחו, כי הם רוצים כעת שיירשמו כמה שיותר חילוניים, ושלא יזכו חרדים בקרקעות שיצאו לשיווק".

בסך הכל בשיווק הנוכחי ישנם 57 מגרשים לבנייה דו-מפלסית, וכאמור רבים מהנרשמים הם מהציבור החרדי

במקביל, עסקנים חרדיים פירסמו בעיתון החרדי של צפת מודעה בה נכתב: "פרויקט מצפה ימים: המאבק על עתידה של צפת עולה שלב".

המודעה הגיעה לאחר שמשרד הבינוי הודיע כאמור על דחיית סגירת המכרזים לפרויקט מצפה ימים לעוד חודש, או אז החליטה עיריית צפת לנצל את ההזדמנות ולפרסם בעיר את הפרויקט בסגנון שמושך חילוניים.

הפרסום (מימין ומשמאל) בסגנון שימשוך חילונים

החרדים לא נשארו חייבים, והוציאו פרסום תוך-חרדי שלא משתמע לשתי פנים.

כעת, מנתונים שמגיעים אלינו מ'תנופה לקהילה' – החברה שמשווקת את הפרויקט לחרדים, עולה כי למעלה מ-200 חרדים נרשמו כבר להגרלות על 57 המגרשים, ונותר רק להמתין ולראות מה יעלה בגורל הפרויקט ומי בסוף יאכלס אותו.

הפרסום החרדי על הפרויקט

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הבלים

    כמה דברי הבל בידיעה אחת. הדחיה היא מסיבות טכניות של משרד השיכון. לעיריה אין שום השפעה על התהליך הזה. למה להסית סתם?!

    אבי |
    הגב