החרדים עובדים בשחור? צפו באייכלר הולם בלפיד

ח"כ הרב ישראל אייכלר בנאום מחאה במליאה כנגד דבריו של יו"ר 'יש עתיד' "דורשים ממך להפסיק את הביטויים האנטישמיים"

לאור דבריו של יו"ר יש עתיד ח"כ לפיד נגד החרדים כאילו הם מקבלים "כסף מתחת השולחן" עפ"ל, נאם ח"כ הרב ישראל אייכלר נאום מחאה במליאת הכנסת.

בדבריו אמר כי "אומנם יש פה בכנסת ויכוחים תהומיים בין אנשים, בין השקפות ובין זרמים. אך אין שום היתר להתבטא בביטויים אנטישמיים נגד יהודיים."

הוא סיפר: "השבוע שמעתי פעם אחר פעם מפי ח"כ יאיר לפיד את הביטוי "החרדים יקבלו כסף מתחת לשולחן". רבותיי, זהו ביטוי אנטישמי. אתה יכול להגיד שאתה לא רוצה לתת כסף לישיבות, מישהו אחר יאמר שהוא לא רוצה לתת כסף לאוניברסיטאות, לבזבוזים שיש שם, אבל הביטוי השיילוקי הזה על הכסף מתחת לשולחן נאמר, לא פעם אחת.

ח"כ הרב אייכלר הזכיר לחברי הכנסת כי טומי לפיד ואמו הגיעו מהונגריה לשוייץ ברכבת קסטנר. מי שקיבל אותם היו יהודים חרדים. וכשעלו הפליטים לארץ, בני היישוב הישן והחדש קלטו אותם ומקבלים עד היום, את העולים באהבה. אתם לא נותנים לנו יותר משאנחנו הענקנו לכם ונותנים לכם היום.

הוא סיים בדרישה: "לומר על יהודים כאלה ש"החרדים יקבלו כסף מתחת השולחן" זה ביטוי שאי אפשר להשלים איתו בשום אופן. הוויכוח יימשך. בחירות יהיו. אבל אנו דורשים מכולם שלא להשתמש בביטויים אנטישמיים"

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. נאום יפה וחבל שחכים חרדים אחרים מפחדים להגיד את האמת בפנים. (אבל הכותרת לא מדוייקת) .

    הגיע הזמן ששס ודגל יפסיק להתייפיף בפני לפיד ובכלל לחילוניים.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב